Само плачев, изјавила жртвата, која денес има 29 години, на почетокот на судењето во Дортмунд.

Објавил: Валерија Петрова | 7 ноември, 2019 21:04

УЖАС: Бугарка ја продала ќерка си на друга жена за 100 евра, која потоа ја принудила на проституција

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

54-годишна жена, која во Бугарија на друга жена за 100 евра ѝ ја купила ќерката, одговара пред судот во Германија, откако била обвинета дека во 2006-та година тогаш 15-годишна тинејџерка довела во Дортмунд и ја принудувала на проституција.

Само плачев, изјавила жртвата, која денес има 29 години, на почетокот на судењето во Дортмунд.

Во обвинението е наведено дека обвинетата, исто така Бугарка, ја упатила жртвата во сексуална пракса, за потоа да ја принудува на проституција во јавна куќа во Дортмунд, ветувајќи и награди.

Веднаш првата вечер тинејџерката имала осум клиенти, а според сопствените зборови, не знаела што ја чека во Германија.

Не знаев што ќе правам во Германија. Отидов бидејќи мајка ми така ми кажа, изјавила таа пред судот.

Се што заработувала морала да ѝ даде на својата подведувачка, а кога еднаш сокрила 80 евра во градникот, добила ќотек. Не се осудувала да побегне, бидејќи била премногу исплашена.

Сопругот на Бугарката претходно бил осуден на пет години и осум месеци затвор поради трговија со луѓе со цел сексуално искористување, а неговата сопруга била подоцна уапсена.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Инспекторите велат дека луѓе со криминалното досие на соседнтаа држава собирале недвижнини во централната градска општина Врачар.

МАФИЈАТА ПРАВИ ХАОС ВО БЕЛГРАД: Испрале стотини милиони евра од кокаин градејќи станови

Криминалци од Подгорица, Котор, Бар и Будва се под полициска истрага за купување недвижнини...

Грабар-Китаровиќ денеска симболично ќе го најави почетокот на кампањата, на 11 ноември во 11 часот, на загрепскиот Велесаем.

Колинда и официјално денеска ја започнува трката за втор претседателски мандат

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ денеска ќе ја претстави програмата...

Се дознава дека тој бил уапсен за кривично дело измама, т.е. поради правосилна пресуда за случајот 2015 година - кога тој беше осуден за измама на три лица за 16.500 евра, јавуваат медиумите.

Нов шок уапсен Драгоје Миликовиќ, бизнисмен од Прибој кој во мистериозно писмо е обвинет дека ја убил Јелена Марјановиќ

Драгоје Милинковиќ од Прибој, кој беше идентификуван како убиец на пејачката Јелена...

„За време на протестите пред РТС, автомобил марка „Мерцедес“ се обидел да го пробие кордонот кој бил во обезбедување на Вучиќ, по што двајца мажи биле уапсени“ пренесуваат српските медиуми.

ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ ПРЕД РТС ЗА ВРЕМЕ НА ИНТЕРВЈУТО НА ВУЧИЌ – Зошто ширите лаги!

Вчеравечер, по завршеното интервју кое претседателот на Србија, Александар Вучиќ го...