Од СВР Куманово информираат дека нивна екипа е испратена на терен

Објавил: admin@magazin | 2 април, 2019 14:48

Ужас: Вреќи со мртви кучиња фрлени во Куманово

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Членови на здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ денеска во кумановската полиција пријавиле дека во поранешната касарна во населбата „Карпош“ има вреќи со мртви кучиња.

Од СВР Куманово информираат дека нивна екипа е испратена на терен и оти се уште трае увидот.

Од Секторот за инспекциски надзор во општина Куманово велат дека веќе биле на местото на настанот и оти има шест мртви кучиња.

– За настанот е информираа и Агенцијата за храна и ветеринарство, изјави Гордан Таневски од Секторот за инспекциски надзор.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Автобусот скршнал од патот и паднал во близина на железничка пруга во округот Местре, кој со мост е поврзан со Венеција. Причината за несреќата е сè уште непозната, пренесува Ројтерс.

Најмалку 20 луѓе настрадаа по пад на автобус од надвозник во близина на Венеција

Најмалку 20 луѓе загинаа синоќа откако автобус кој превезувал туристи слетал од надвозник...

Катастрофата се случила кога експресниот воз што сообраќал од индискиот технолошки центар Бенгалуру до Калкута излетал од шините, паѓајќи на соседната пруга.

400 ЗАГИНАТИ ВО ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА Ова е еден од најсмртоносните судари во Индија

Најмалку 288 луѓе загинаа, и над 850 се повредени во судир на три воза во Индија, соопштија...