Одморот за едно руско семејство ќе се претвореше во голема трагедија. 

Објавил: Валерија Петрова | 20 јули, 2019 21:29

УЖАС НА ИБИЦА: Дете голтна екстаза – лекарите едвај го спасиле

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Ужас на Ибица, дете проголта екстаза, мало девојче од Русија ја нашло таблетата на игралиште, па за малку ќе настрадало.

Одморот за едно руско семејство ќе се претвореше во голема трагедија.

Избегната голема трагедија на плажа на Ибица

Се подобрува состојабата на тригодишното руско девојче кое случајно голтнала таблета екстаза на Ибица, соопштиле тамошните лекари.

Девојчето и понатаму се наоѓа во болница на Палма, каде е префрлено откако прголтало екстаза, пренесува Итар Тас. Лекарите велат дека девојчето не е наоѓа повеќе во критична состојба.

Руската амбасада во Шпанија издала соопштение дека состојбата е под контрола.

Од генералниот конзулат на Русија во Барселона за Итар Тас велат дека од повеќе извори добиле информации дека девојчето се затруло додека било на одмор со родителите.

Локалната полиција соопштила дека девојчето веројатно ја нашла таблетата на земја на едно игралиште.

Тамошната полиција веднаш започнала истрага.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Свет

Во протестите либанските безбедносни сили употребија солзавец, водени топови и гумени куршуми за да ги растераат антивладините демонстранти во Бејрут за време на протестите.

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО БЕЈРУТ: Жестоки тепачки помеѓу демонстранти и полицијата- повеќе од 40 повредени

Демонстрациите започнаа во саботата и траеја се до неделата утрото. Денешните судири...

Како што објавија медиумите наводно тогаш за прв пат српската премиерка проговорила за родениот син. Таа раскажала колку многу промени настанале откако станала родител .

Српската премиерка прв пат јавно проговори за синот – открива како ја променило родителството

Пред неколку месеци српската премиерка Ана Брнабиќ со својата партнерка Милица го...

Орбитите на сите планети и многу други тела во нашиот Сончев Систем се под влијание на гравитацијата на Сонцето и се резултат од постојаното вртење кон него.

Знаете ли што би се случило ако сонцето исчезне на една секунда?

Доколку мислите на видливоста, би имале секунда на темнина. Тоа е сè. Од друга страна,...

Земјотресот бил регистриран ноќеска во 1.18 часот во Албанија а епицентарот на потресот бил 22 километри западно од главниот град Тирана.

Тлото не престанува да се тресе- нов силен земјотрес ја погоди Албанија

Нов силен земјотрес со јачина од 4.5 степени според Рихтрер, ја погоди Албанија. Земјотресот...