Тој во 2005-та година бил осуден поради поседување фотографии од сексуално злоставуваните деца, но тогаш бил само суспендиран на четири месеци.

Објавил: Сара Фемина | 23 август, 2019 9:37

УЖАС: Француски хирург силувал 250 мали деца, веднаш по операција додека биле под анестезија!

Фото/Текст извор: ©лидер.мк

Жоел Ле Скуарне (66), популарен француски абдоменален хирург од болницата „Жонзак“, силувал 250 девојчиња и момчиња од кои многумина имале само 4 години.

Тој во 2005-та година бил осуден поради поседување фотографии од сексуално злоставуваните деца, но тогаш бил само суспендиран на четири месеци.

Поради успешната кариера не му правеле притисок сe до 2017-та година кога неговите злодела веќе премногу почнале да излегуваат во јавноста.
Последното злодело за кое го обвиниле било силување на две девојчиња на возраст од 4 и 6 години, наведуваат од „Тајмс“.
Тој двете обвиненија ги одбил, а неговиот адвокат изјавил дека признал за “девијантното однесување“ со тие девојчиња.
Меѓутоа, француската полиција ја претресла неговата куќа и пронашла дневник во кој овој злосторник детално ги опишувал сексуалните задоволства со болните малолетници. Тоа што додава дополнително морничава димензија на овој случај е дека многу од жртвите ги силувал веднаш по извршените операции додека тие се уште биле под анестезија.

–Отворете го тој дневник и веднаш затворете го, толку е ненормално перверзен – изјавила Франческа Сата, адвокат на една од жртвите.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во таа аудио снимка порачува лидерот на Исламската држава и предупредува дека се во тек нови операции на неговата организација.

ИСЛАМСКАТА ДРЖАВА НАГОЛЕМО СЕ СПРЕМА ЗА НОВИ НАПАДИ: Првиот човек на Исламистите со ШОК порака ги откри следниве МЕТИ

Медиумската мрежа на Исламската држава емитуваше денеска ауди порака за која се тврди...

Меѓу жртвите има жени и деца, пренесува „Раша“, додавајќи дека бомбата била прикачена на полициски автомобилот што се наоѓал во близина на митингот.

АТЕНТАТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АВГАНИСТАН? 24 мртви при експлозија за време на говорот на Гани

Најмалку 24 лица загинаа, а десетици се повредени кога експлодира бомба во близина на...

Инаку, Горјачев ова го прави секоја година на Денот на трезноста според Руската православна црква, почнувајќи од 2006-та. Сепак, изминативе години користел „поблаги методи“, како надлетување на градот со икона на Пресвета Богородица од 19. век, за која се верува дека лечи од алкoxoлизам и други зaвиcнocти.

ВАКА СЕ ЧУВА НАРОДОТ ОД ПОРОЦИ: Руски свештеник попрска град со света вода – од авион

Вакво нешто има само во Русија – во градот Твер руски свештеник го попрскаа градот...