Базените кои прават вештачки бранови се вистинска атракција, и посебно популарни меѓу децата.

Објавил: Весна Петровска | 3 август, 2019 21:13

Уживаа на базен, а потоа ги поклопи цунами: Сите ги собра огромен бран, 44 лица повредени

Фото/Текст извор: ©онлајн магаин

Голем инцидент на базен во Кина. Како и секое лето, многу Кинези одлучија да се разладат во аква-парковите.

Базените кои прават вештачки бранови се вистинска атракција, и посебно популарни меѓу децата.

Меѓутоа, во забавниот парк Шуијун, во провинцијата Џилин, настана вистински хаос кога капачите ги собра огромен бран од 3 метри.

Повредени се дури 44 лица, а многу посетители почнаа да бегаат во паника кога го видоа ова изненадувачко „цунами“. Неколкумина се хоспитализирани поради скршеници и други повреди.

Се смета дека механичка грешка довела до настанување на огромен бран, а базенот ќе биде затворен неколку дена додека траат поправките.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Свет

Во снименото обраќање до Генералното собрание на ОН, Џонсон ќе посочи дека пандемијата на Ковид-19 ги зголеми бариерите за трговија.

Британија во следните четири години во СЗО ќе партиципира со 430 милиони фунти

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска на Генералното собрание ОН во Њујорк ќе соопшти...

Швајцарската народна партија (SVP), која има најмногу мандати во паралементот, повика на референдум за укинување на Спогодбата за слободно движење на луѓето со ЕУ, која е на сила од 2002 година, го побара десничарската партија, а тоа дополнително ќе загрозеше уште шест билатерални спогодби со ЕУ.

Швајцарците убедливо го одбија планот за напуштање на договорот за слободно движење со ЕУ

Швајцарците со големо мнозинство го отфрлиле со референдумот во неделата предлогот...

Операцијата беше извршена вчера, а вредноста на таблетите на црниот пазар беше проценета на 10 милиони евра.

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ ДРОГА ВО ВРЕДНОСТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА : Уапсени 3 лица поради 500.000 таблети екстази

Грчката полиција денеска објави дека запленила 500.000 таблети дрога екстази во Солун...

Прочитав на Интернет дека авионот се срушил. Кога пристигна информацијата дека станува збор за воен авион МИГ 21, знаев дека татко ми е во него, но се надевав дека ќе се катапултира и ќе преживее.

Синот единец на загинатиот пилот за трагедијата дознал на интернет: Тато не требаше да работи во петокот, тој почина на слободен ден

Единствениот син на мајорот Дејан Крсник, кој загина во падот на воениот авион заедно...