Утринската температура ќе се спушти помеѓу девет и 17, а дневната ќе достигне од 26 до 36 степени.

Објавил: Рејхан Бајрами | 31 август, 2019 9:41

УЖИВАЈТЕ ВО ЛЕТНИТЕ ДЕНОВИ: ДЕНЕС СОНЧЕВО СО МАЛА ДО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Времето во земјава денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу девет и 17, а дневната ќе достигне од 26 до 36 степени.

Во главниот град ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

Продолжува периодот на стабилно, претежно сончево и топло време со мала до умерена облачност. Наутро ќе биде посвежо, а дневната температура ќе биде во благо опаѓање. Во текот на идната недела ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Кон крајот на денот, и во вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

УШТЕ ДЕНЕСКА ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ- Од утре нестабилно време и услови за невреме!

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност...

Во Скопје и околина времето ќе биде сончево и топло со мала до уо умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец, максималната дневна температура ќе се искачи до околу 33 степени.

Детално метео: Намалување на температурите- од оваа недела нестабилно време – услови за НЕВРЕМЕ

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен...

Во доцните попладневни и во вечерните часови, особено во северните предели ќе има локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 32 до 41 степен.

МАКЕДОНИЈА ВО ЖОЛТА ФАЗА: Денеска пеколни температури до 41 степен!

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена...