Колку повеќе сте возбудени, толку полесно ќе уживате во сексот. Затоа дајте си време и потполно посветете и се на предиграта додека не бидете доволно влажни и возбудени.

Објавил: admin@magazin | 29 мај, 2022 17:25

Уживање во сексот со голем полов орган !

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Ако сакаме да бидеме искрени, секоја жена би била пресреќна со партнер чија машкост изгледа импресивно како во должина така и во дебелина.

Сепак, вистината е дека сексот со маж кој има голем пенис, не секогаш е пријатно искуство.

Што да направите во случај кога вашиот партнер има навистина голем полов орган?

Исплашени од големината?

Повеќето жени кои гледаат голем пенис, најпрвин му се восхитуваат, а веднаш потоа започнуваат да се прашуваат каков ќе биде сексуалниот однос. Доколку ве плаши големината, отворено зборувајте со својот партнер за тоа бидејќи тој треба да биде потполно свесен дека може да ве повреди доколку сексот стане малку пострасен.

Оваа широка дефиниција за половиот однос ги опфаќа вагинално-пенилниот, оралниот и аналниот секс, како и взаемна мастурбација. Во најширока смисла на зборот, сексот претставува вагинално-пенилен однос при кој доаѓа до оплодување и размножување.

Добра предигра

Колку повеќе сте возбудени, толку полесно ќе уживате во сексот. Затоа дајте си време и потполно посветете и се на предиграта додека не бидете доволно влажни и возбудени.

Кои секс пози се најдобри?

Од горе – најдобра поза бидејќи жената ја контролира длабочината на пенетрацијата и брзината на навлегување.

Кучешка– можете да имате секс и во кучешка поза сè додека не ја модифицирате. Соберете ги нозете и наместо да клечите легнете на стомак.

Мисионерска– кога сте во мисионерска поза, вашите нозе поставете ги од внатрешната страна од нозете на партнерот, така што да изгледа дека тој е од горе како во класична каубојска поза. На овој начин ја контролирате пенетрацијата и добивате дополнителна стимулација на клиторисот.

Странична– страничниот лажичка секс повторно ве става со ситуација на контрола затоа што аголот не дозволува да пенетрира премногу длабоко.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок....

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата за уште поголема интимност:

КАКО ДО ПОЖЕЖОК СЕКС: ДОЗНАЈТЕ ЈА ТАЈНАТА ЗА СТРАСНИ СЕКСУАЛНИ ОДНОСИ!

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе...

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...

Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

6 секси пози од позади

Не е тајна дека “кучешкиот“ стил е голем фаворит на мажите, како и на голем број од...