Создавајќи модерни градски ликови, жените од модата имаат тенденција да комбинираат облека од најновите трендови на модата

Објавил: Рејхан Бајрами | 24 јули, 2018 22:00

Уличната мода секоја година станува приоритет на модната индустрија.

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ова првенствено се должи на желбата на девојките да се чувствуваат стилски и удобно во сите ситуации. Создавајќи модерни градски лакови, жените од модата имаат тенденција да комбинираат погодности со најновите трендови на модата. Дизајнерите, од своја страна пак, цртаат идеи за нивните колекции од оние комбинации кои се родени во главите на прекрасниот пол.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска