Додека премиерот Зоран Заев зборува со оптимизам за законот за СЈО, а директорот на кратко погледна кон премиерот, а потоа ја искриви устата и ги преврте очите.

Објавил: Весна Петровска | 6 септември, 2019 20:57

УРНЕБЕСНО: Заев додека зборува пред новинарите, директорот на „8 Септември“ превртува очи

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Директорот на Градската општа болница 8. Септември Кирстијан Костов стана хит на социјалните мрежи и во медиумите.

Додека премиерот Зоран Заев зборува со оптимизам за законот за СЈО, а директорот на кратко погледна кон премиерот, а потоа ја искриви устата и ги преврте очите.

И додека дел од медиумите велат дека тоа го направил „од непознати причини“, поверојатната варијанта е дека реакцијата на Костов е резултат на тоа што веројатно има попаметна работа отколку да стои како инвентар додека Заев (или било кој) одговара на тотално неповрзано прашање, за СЈО.

Помалку веројатната варијанта е дека Костов во тој момент бил живо заинтересиран за судбината на СЈО и дека не му се допаднал одговорот на премиерот, но сепак, ќе оставиме читателите да бидат конечните судии, пренесува „365“.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Од една страна, гледајќи го неговиот талент, многумина го охрабруваа да го направи првиот чекор, а кога го стори тоа, многумина мислеа дека тој почнал да се умислува дека е  „ѕвезда“ и затоа повеќе нема да пее по кафеани.

Jас сум роден во Сараево, а таму никој не смееше да каже една работа- искрена исповед на Харис Џиновиќ

Харис Џиновиќ се потсети на своите почетоци, и неодамна во една емисија објасни дека...

Поточно, на пејачот му треба повеќе труд и време за да ја врати функцијата на органите, но тој не се придржува кон терапијата и не редовно ги посетува лекарите.

ПРИЈАТЕЛ ОД ШВАЈЦАРИЈА МУ ДАВА БУБРЕГ НА ЛАЗИЌ ЌЕ МУ ПЛАТИ ЛЕКУВАЊЕ?! Дарко не ги слуша советите на докторите, неговата здравствена состојба е лоша!

Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ ја одложи операцијата на бубрезите, кои скоро и...

Во шоуто „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела, на Канал 5 од 18.30, Заев на Жаре му открил многу лични приказни, велат од Продукцијата.

ЗАЕВ НА ШМИНКАЊЕ: Имам две жени што ми помагаат дома

Поранешниот премиер Зоран Заев вели дека е азилант во Скопје и живее сам во премиерската...

Сестрата на пејачката, Душица Крумов, се смета за нејзина најголема поддршка и е директор на телевизијата Драгана.

Ова е родената сестра на Драгана Мирковиќ: Секогаш и беше најголема поддршка- погледнете како изгледа(ФОТО)

Драгана Мирковиќ е една од најпопуларните пејачки и никогаш не го истакнува нејзиниот...