Песната е насловена како Одлази СЈО из нашег ружног града.  

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 јули, 2019 11:22

УРНЕБЕСНО: Сашо Тасевски со песна за СЈО- Одлази СЈО из нашег ружног града

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатиот актер Сашо Тасевски мотивиран од целата ситуација  сними нова видео песна и ја објави на својот фејсбук профил.

Песната е насловена како Одлази СЈО из нашег ружног града. Инаку тој на неколку пати објави и фејсбук статуси наменети за Боки, Катица, и рекетираните бизнисмени.

И така на чичкото од Супермаркетот му прекипело да го рекетираат и нежно им го кладе на рекетарите.
Ката наша изгледа до врат во таа каша со синчето. Требало човек од ЕУ да дојде да лупне на маса и да каже расчистете со рекетарите со грофовско потекло.
Полицијата искористила новинар да пише за рекетот у стил ти кажувам ќерко сети се снао за да излезат стаорците од дупката. Веќе биле под ПИМ. И почнале да се собираат за да се вадат. Така си го доначукале
Државава е бетер од кинеска продавница за играчки, напиша Тасевски.

Во еден од статусите актерот вели да се врати Никола Груевски на власт, за д аможе да се потсети народот како беше 12 години.

Ај се од почеток. Вратете го ГРУЈО на власт, 12 години, да се потсетиме како беше, па пак бомби и тогаш одново СЈО, ама не со будала на чело, туку со некој ко Елиот Нес и опозиција која кога ќе дојде на власт и по цена на живот ќе отера у затвор се што заслужило да оди таму. После, да ги растури сите етнички чисти партии и по можност на раководни позиции да донесе странци кои ќе работат за плата. Министри Норвежани, Данци, Финци и Англичани. А премиер да биде Германец или Швајцарец.
Е тогаш ќе не биде.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

На новите маички кои се голем хит во Грција, стои Сонцето од Кутлеш пред и по Заевото брусење на капаците од шахтите.

Грците се пошегуваа на наша сметка: Носат маички со изгребаното Сонце од Кутлеш

Откако пред четири дена Владата донесе наредба за отстранување на сонцето од Кутлеш...

Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки...

Како што објави српски Курир, наводно  Боки нагласил дека ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за нивната вмешаност во рекетирањето, односно вмешаноста во случајот Рекет за кој тој е првоосомничен и во моментот се наоѓа во затворот во Шутка.

Боки 13 бара преместување на психијатрија, се заканил со докази против Заев

Првоосомничениот за случајот Рекет Бојан Јовановски испратил порака до државниот...