Преку социјалните мрежи се организираат протести против амнестијата на обвинетите на 27 април и уставните измени, кои ќе се одржат утре пред владата на Република Македонија.

Објавил: Сара Фемина | 28 декември, 2018 19:45

Утре голем протест пред владата на РМ, против уставните измени

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

 Утре во 14 часот ќе се одржи протест пред Владата против уставните измени и амнестијата за обвинетите на 27 април.

 Преку социјалните мрежи, протестот се организира, а како организатор стои извесна група наречена „Бојкотирам #Апсаана“.

-Протест во сабота 29.12.2018 пред Влада во 14:00 часот.

Сите против уставните измени, против амнестија за глас за северна, против травестија на правосудството, против пропаднатите политики на сите политички чинители, против исмевањето на Македонецот, против изживувањето на неспособните со народот…против оваа лакрдија!!!

За утре во 14 часот е најавен протест пред Владата против уставните измени.

Утре во 14 часот најавен е протест пред Владата на Република Македонија.
со народот…против оваа лакрдија!!!

#Апсаана за апашите!
#Оставка за неспособните!
#Бојкотирам северна!
#НароденБунт зошто имаме #ПравоНаСамоодбрана, стои во објавата на Фејсбук.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во врска со најавата на Заев за оставка ако не победи Шилегов за градоначалник, Петковски објаснува дека градоначалничката позција не е поврзана со позицијата на Владата.

Петковски: Неодговорна е изјавата на Заев дека ќе си поднесе оставка ако не победи Шилегов

Партиите изгубија, граѓаните добија на овие локални избори, вели Тито Петковски, во...

Директорот на МЕПСО објаснува дека во такви случаи се презема енергија од европската мрежа и досега земјава тоа го наравила четири пати без најава и добила четири предупредувања од Центарт во Швајцарија каде што се прават пресметките.

Директорот на МЕПСО за Телма: Трошиме двојно повеќе струја отколку што произведуваме, за октомври ќе треба да ѝ платиме на Европа 15 милиони евра

Директорот Куштрим Рамадани открива дека земјава четири пати без најава презела електрична...

Ковачки цитираше и дел од брифинзите, а потенцира и оти биле давани насоки и се договарани и физички пресметки како и закани по живот за прилепчани.

СКАНДАЛ: Полицајци блиски до СДСМ договарале малтретирање на граѓани за изборите

Полицајци блиски до СДСМ следеле членови на ВМРО-ДПМНЕ за време на изборната кампања....