На регионалниот пат Свилајнац до Депотовци, во централна Србија уште една тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија 4 лица, 2 се тешко повредени

Објавил: Мирко Бачиќ | 10 октомври, 2018 6:12

Уште една голема сообраќајна несреќа во Србија, кај Свилајнац, 4 загинати и 2 повредени лица

Фото/Текст извор: ©online/магазин.мк

Четири лица загинаа, а две се повредени вечерва во судир на шлепер, автомобил и камион кај Свилајнац.

Несреќата се случила околу 19 часот на регионалниот пат, на излезот од Свилајнац до Депотовци, во централниот дел на Србија.

Се судриле шлепер, камион и патничко возило, во кој биле лицата што загинале.

Една тешко повредена личност се наоѓа во болницата во Ќуприја.

Претходно се случија две големи трагични ланчани сообраќајни несреќи на автопатот Белград – Ниш, и на истото место во обратна насока, помеѓу Ќуприја и Јагодина, во кои загинаа седум лица, од кои двајца се Македонци.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Според белградски „Курир“, тој моментално се наоѓа на Инститиутот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде е хоспитализиран и вградени му се стентови.

Балашевиќ доживеа инфаркт

Славниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ преживеа инфаркт, пренесуваат српските медиуми....

Дачиќ потенцираше дека Косово не е признаено како независна држава и прецизира дека од 194 членки на ОН, 94 држави не го признваат Косово, исто толку го признаваат, додека ставот на пет држави е спорен и под знак прашалник.

Дачиќ: Косово како независна држава не го признаваат 5,4 милијарди луѓе во светот

Ивица Дачиќ, српскиот министер за надворешни работи истакна дека Косово не е признаено...

Со климатските промени ќе се зајакнат сите метеоролошки феномени што резултираат во вакви временски непогоди, пренесува хрватскиот портал „Индекс“.

Алармантно во Сплит: Нивото на морето екстремно покачено – ова е само ПОЧЕТОК!

Алармантно во Сплит нивото на морето највисоко во последниве 60 години. Највисоко ниво...

Србинот Дејан Милошевиќ (43) си изградил гробница на два ката која повеќе личи на апартман бидејќи во приземјето има соба во која се наоѓаат два кревета, телевизор и фрижидер.

И ОВА ГО ИМА: Дејан си направил гробница на два ката, со два кревета, телевизор и фрижидер

Верувале или не, Србин си изгради гробнца и тоа не било каква, оваа гробница наликува...