Инаку неименуваниот полицаец дошол на таа адреса откако жена пријавила дека нејзиниот брат е насилен кон нивната мајка и дека се обидува да упадне во куќата.

Објавил: Катерина Крстиќ | 16 септември, 2020 10:54

УШТЕ ЕДНО УБИСТВО ЈА КРЕНА АМЕРИКА НА НОЗЕ: Полицаец пукал во 27 годишно момче!(ВОЗНЕМИРУВАЧНО ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©Kurir.rs/Index.hr

Немири избувнаа во друг американски град, Ланкастер, Пенсилванија, по уште едно полициско убиство. Беше 27-годишниот Рикардо Муњоз .

Да потсетиме, протестите низ Америка траат од мај, кога афроамериканецот Џорџ Флојд беше убиен за време на апсење.

Сепак, како што покажува камерата, убиството на Муноз било поинакво.

Полицаецот очигледно пукал во самоодбрана затоа што Муноз го нападнал со нож. Осомничениот излетал од куќата и го нападнал полицаецот, држејќи нож над главата, во позиција подготвена за напад.

Потоа полицаецот извади пиштол и испука неколку куршуми кон Муноз.

Инаку неименуваниот полицаец дошол на таа адреса откако жена пријавила дека нејзиниот брат е насилен кон нивната мајка и дека се обидува да упадне во куќата.

Наскоро беше потврдено дека Муноз бил уапсен минатата година за прободување со нож четири лица во Ланкастер. Кога полицијата го пронашла, тој држел нож на вратот, но полицијата успеала да го совлада.

За него исто така се вели дека бил ментално болен, со дијагноза на биполарно растројство и шизофренија. Неговата сестра потврди дека тој не земал лекови веќе некое време.

И покрај сè, стотици луѓе излегоа на улиците незадоволни од потегот на полицаецот.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Операцијата беше извршена вчера, а вредноста на таблетите на црниот пазар беше проценета на 10 милиони евра.

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ ДРОГА ВО ВРЕДНОСТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА : Уапсени 3 лица поради 500.000 таблети екстази

Грчката полиција денеска објави дека запленила 500.000 таблети дрога екстази во Солун...

Во Рожаје од 28 септември е забрането работење на угостителските објекти и домашните посети.

ЦРНА ГОРА ПОВТОРНО ВОВЕДУВА КАРАНТИН: Во овие 3 општини нема да смеат да ги напуштаат куќите од 22 до 5 часот наутро

Во Никшиќ, Беране и Андријевица, од 28 септември до 12 октомври, забрането е напуштање...

Да потсетиме, Шенон им се обрати на следбениците преку Инстаграм на крајот на февруари и ги сподели лошите вести за враќање на ракот.

ШЕНОН ДОЕРТИ НА СМРТНА ПОСТЕЛА: Нејзиниот пријател ја откри вистината за здравјето на актерката- УМИРА!

Шенон Доерти (49) веруваше дека го победила ракот на дојка, за кој и дијагностицирале...