Во екипата беа долгогодишните новинари Ацо Кабранов, Христијан Стојчевски, Гордана Дувањак, Анета Кочишки како и познатата пеачка и актерка Тијана Дапчевиќ.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 август, 2019 8:00

УЈП од петок ќе ги “ЧЕШЛА” фирмите кои се поврзани со Бојан Јовановски и Меѓународниот Сојуз!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Управата за јавни приходи од петок ќе ги проверува фирмите кои се поврзани со Бојан Јовановски и неговата невладина организација Меѓународен сојуз.

Директорката на УЈП Сања Лукаревска вчера кажа дека покрај за фирмата „БЈМ Медиа груп“, телевизијата „1ТВ“ и Меѓународниот сојуз, ќе издадат налог за проверка и на физичките лица кои примале пари од таму.

„Ние ќе постапиме во делот кој се однесува на даноците. Веќе до петок треба да ги дадеме налозите за отпочнување на контола на ‘БЈМ Медиа груп‘, ‚1ТВ‘ и Меѓународниот сојуз, но и сите останати даночни обврзници за кои сме утврдиле преку анализите дека постоеле одредени деловни односи. Исто и на сите физични лица во телата и органите во Меѓународниот сојуз, а преку исплатите ќе видиме на чија сметка се легнати парите од Меѓунардониот сојуз“, рече Лукаревска одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција за контролите извршени по воведувањето на мерката поврат на 15 отсто од ДДВ на граѓаните.

Сопственик на „1ТВ“ е фирмата „БЈМ Медиа Груп“, а таа е во сопственост на таткото на Боки 13 Миле Јовановски и на Јасна Мандиќ.

“Нови платфотми, нови проекти, нов медиумски концепт и наскоро “1ТВ.мк” ” –пишуваше Боки на социјалните мрежи.

Во екипата беа долгогодишните новинари Ацо Кабранов, Христијан Стојчевски, Гордана Дувањак, Анета Кочишки како и познатата пеачка и актерка Тијана Дапчевиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Со многу емоција, заедно со народот подготвена сум да ја понесам тежината на борбата.

Моќна порака на Мизрахи: Должни сме да си ја одбраниме нашата мајка, Македонија- НИЕ СМЕ МАКЕДОНСКИ НАРОД

Како што мечката си го брани своето мече, должни сме да си ја одбраниме нашата мајка,...

-Ја информирам јавноста дека Министерството за внатрешни работи во овој момент презема широк спектар на оперативни мерки и активности.

Кокаинот во Крушопек стигнал во пратка со банани (фото)

Полициска акција се спроведуваше во селото Крушопек, Сарај, каде е запленета голема...

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...