Реверзијата значи погрешна насока и проблеми“, објасни тој.

Објавил: Катерина Крстиќ | 6 октомври, 2020 8:54

Фаучи: Трамп е добро, но постои можност за влошување на состојбата!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Доналд Трамп е многу подобро тврди директорот на американскиот Национален институт за алергија и заразни болести, Ентони Фаучи.

Иако за сега е се чувствува добро, Фаучи смета дека состојбата на претседателот Доналд Трамп, кому му беше дијагностициран коронавирус, се уште може да се влоши, пренесува Тасс.

-Проблемот е во тоа што болеста е се уште во рана фаза. Не е тајна дека има случаи во клиничката историја кога луѓето повторно се разболуваат (реверзија) по пет до девет дена, предупреди Фаучи синоќа за Си-Ен-Ен.

„Реверзијата значи погрешна насока и проблеми“, објасни тој.

-Ова веројатно нема да се случи, но лекарите на претседателот треба да бидат будни, препорача Фаучи.

Американскиот претседател  се врати во Белата куќа од медицинскиот центар „Валтер Рид“, а според Фаучи изгледа многу добро.Тој посочи дека најверојатно  на Трамп му помага некаков експериментален лек базиран на антитела.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ова значи дека повеќе од два милиони луѓе низ Франција ќе мора да останат дома за време на викендот, освен во исклучителни случаи.

БРИТАНСКИОТ КОРОНАВИРУС ОТКРИЕН ВО СЕВЕРНА ФРАНЦИЈА: 2 милиони Французи во карантин за време на викендот

Неколку стотици илјади луѓе на северот на Франција се вратени во карантин поради зголемувањето...

Како што беше објавено во Виена, се дискутираше за испорака на руската вакцина, веднаш штом ќе биде одобрена од Европската агенција за лекови (ЕМА).

“СПУТНИК 5” ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА ВО ЕУ: Курц и Путин разговараа за испорака на вакцини и идна соработка!

Австрискиот канцелар Себастијан Курц разговараше со рускиот претседател Владимир...

„Лепливи бомби“, кои можат да се прицврстат на возилата и да се активираат од далечина, беа запленети за време на рациите извршени претходните месеци во Кашмир, изјавија за Ројтерс тројца високи служби за безбедност.

МАГНЕТНИ БОМБИ ЈА ЗАГРИЖИЈА ИНДИЈСКАТА АРМИЈА: Откриени во Кашмир и создадоа хаос во Авганистан!

Безбедносните сили кои се борат со повеќедецениски бунт во контролираниот дел од Индија...