Самјуел Литл, Американец на издржување на три доживотни казни затвор, се изјасни за виновен за 93 убиства.

Објавил: Перо Милчин | 8 октомври, 2019 23:22

ФБИ го прогласи најмасовниот сериски убиец во САД: Признал дека убил 93 жени низ цела Америка!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

ФБИ објави дека Семјуел Литл е најлошиот сериски убиец во американската историја.

Серискиот убиец 79 годишниот Семјуел Литл минатата година почна да соработува со полицајците во Америка и признал дека убил 93 жени низ цела Америка, меѓу 1970 и 2005 година.

Убиецот е поранешен боксер, кој пораснал во Охајо. Самјуел Литл, Американец на издржување на три доживотни казни затвор, се изјасни за виновен за 93 убиства. Неговите жртви биле исклучиво жени, претежно црни жени, проститутки и зависнички од дрога.

Полицијата тврди дека сите негови признанија се веродостојни, и отворија веб-страница на која може да се видат видеа од признанието на убиецот во кој се опишани убиствата чии жртви се уште не се идентификувани.

Повеќето од жртвите биле задавени. „Многу години Семјуел Литл верувал дека нема да биде фатен затоа што сметал дека никој не ги евидентира неговите жртви“, вели ФБИ во соопштение за медиумите.

„И покрај тоа што тој веќе е во затвор, ФБИ смета дека е важно да се побара правда за секоја жртва – да се затвори секој можен случај“.

Неговата мајка била „дама на ноќта“, како што ја опишал и се верува дека тој е роден во ќелија за време на едно од многуте апсења на неговата мајка. Го воспитала неговата баба, а единствено што го знаел е борба и опстанок.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Победи во вториот круг на претседателските избори на Франција на 7 мај 2017 година победувајќи ја кандидатката на Националниот фронт, Марин Ле Пен со голема разлика.

КОЈ Е ЕМАНУЕЛ МАКРОН, човекот кој и кажа НЕ на Македонија кон патот на Европската Унија?

Емануел Макрон кој се изјасни за НЕ за почеток на преговори на Македонија во Европската...

"Резултатот е да не го правиме тоа што е неопходно за да спречиме овој натпревар да излезе од контрола", додал експертот. Биби, кој работел и како советник на потпретседателот на САД Ричард Чејни, за Русија, Евроазија и разузнавчките прашања овој месец ја објавил книгата "Руска замка: како нашата војна од сенка од Русија може да резултира со нуклеарна катастрофа".

ШОК АНАЛИЗА ОД АНАЛИТИЧАРИТЕ НА ЦИА: Се е како пред ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА, правила нема – прашање е КОЈ ПРВ ЌЕ УДРИ!

Американско-руските односи се дојдени до опасна граница, кога станува се потешко да...

Новинарскиот натпис започнува со претседателката на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, посочено е дека таа важеше за симбол на борбата против корупцијата, а сега самата е заглавена во една голема рекетарска афера.

ГЕРМАНСКИ „ШПИГЕЛ“: “Јанева беше симбол на шарената револуција со која се сруши Груевски од власт”

И германскиот медиум Шпигел се заинтересира за аферата „Рекет“ којa нешто повеќе...

Уапсени се вкупно 16 лица,11 во Европа и пет во Азија, а запленети се повеќе од еден тон кокаин и два милиони евра.

Вака падна најголемата криминална банда на БАЛКАНОТ: Запленети 2 милиони евра, тон кокаин и луксузни автомобили!

Европската полициска агенција Европол соопшти дека со меѓународната операција „Фамилија„...