Феномен во Косово

Објавил: Узунов Бобан | 4 септември, 2019 16:48

Феномен во Косово: Се роди бебе со два пола !

Фото/Текст извор: ©магазин

Редок случај на породување се случил на гинеколошката клиника во Приштина. Бебе е родено со два пола и ова е прв пат такво нешто да се случи во Косово. Лекарите шокирани од овој настан без да откриваат многу детали велаат дека бебето во моментот е во Клиниката за неонатологија, каде минува низ потребните лекарски прегледи, бидејќи досега не се памети дека има таков случај во Косово.

Овој необичен настан го привлече вниманието на сите и се очекува да биде добро проучен пред да се донесат какви било решенија.

Во развиените земји овие случаи се дијагностицираат и третираат навремено, а во регионот може да потрае четири или пет години додека детето да расте па после да се интервенира преку операција.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Водителот и новинар Саше Димовски објави ексклузивна информација за снимките кои ги објави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

Новинарот Димовски открива: Еве со кого Заев разговарал во бомбите кои ги објави Милошоски

Денеска во емисијата  „Што не е јасно?“ гостуваше обвинителката Вилма Русковска...

Оваа голема трагедијата ја зави Македонија во црно, а болката која ја чувствува неговото семејство и денес не стивнува. Имено Борис зад себе остави две дечиња, Сара и Стефан, и неговата сопруга Вилма Трајковска.

ВРЕМЕТО НЕ ЈА НАМАЛУВА БОЛКАТА: Семејството на Борис Трајковски скршено од тага, еве како изгледаат денес (ФОТО)

Денеска навршуваат 16 години од смртта на некогашниот претседател Борис Трајковски....

Во името на Владата, министерот Адеми и делегацијата положија венец на спомен обележјето, а должна почит изразија и делегации од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски, на Армијата на Македонија и на нашите здруженија во Босна и Херцеговина.

АДЕМИ: Претседателе Трајковски, успеавме! Денес, вашата, мојата, нашата татковина е во НАТО

Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата...