Во двата анкетни листови Фетаи во графата подвижен имот пријавила дека поседува благордни метали златен накит во вредност од 600.ооо денари.

Објавил: Катерина Крстиќ | 14 декември, 2019 14:02

Фетаи за четири години не купила ниту едно парче накит

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Поранешната-специјалната обвинителка Фатиме Фетаи за четири години не купила ни грам златен накит. Колку што пријавила при стапувањето на функцијата специјален јавен обвинител, толку пријавила и по завршувањето на функцијата, објави Лидер.мк.

Во двата анкетни листови Фетаи во графата подвижен имот пријавила дека поседува благордни метали златен накит во вредност од 600.ооо денари.

Анкетен лист Фатиме Фетаи…

Фетаи, како и останатите поранешни специјални обвинители не го пријавила „бонусот“ на плата по основ на доверливост во висина од 87.000 евра. Според неа, износот не е многу поразличен од тој што го добиваат пратениците за патни трошоци.

Анкетните листови на Фатиме Фетаи поднесени до Државната комисија за спречување корупција и разликите во нив можете да ги видите ТУКА.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Со прогласување на кризната состојба државата ке може да ги искористи и приватните субјекти и нивните капацитети за справување со алрамантната ситуација со пожарите во земјава

Управувачкиот комитет побара кризна состојба во следните 30 дена

Безбедносните институции во земјава поради ситуацијата со пожарите сепак  предлагаат...

Бугарскиот претседател Румен Радев остварил разговор со неговиот македонски колега Стево Пендаровски во врска со големиот пожар кај Кочани, соопшти Кабиентот на Радев.

Бугарската влада ќе испрати 25 пожарникари во Македонија

По наредба на преодниот премиер Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за Република...

Министерството за труд и социјална политика потсетува на обврската за носење маска и одржување физичко растојание од два метра

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата...