среда, 13 ноември 2019

MK/ EN/ DE„Фокус“ веќе објави дека во рацете на СЈО, а сега и на судот има 38.000 „бомби“ поврзани со Монструм.

Објавил: Катерина Крстиќ | 26 август, 2019 12:03

Фетаи: Сите бомби за „Монструм“ ќе бидат објавени во судницата, и оние кои мене ми ги испраќаа

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во судница ќе бидат презентирани сите материјали кои ни ги достави СДСМ, но ќе ги презентираме и разговорите кои мене ми беа испраќани, појасни обвинителката Фатиме Фетаи.

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство веќе претходно на едно од последните рочишта информираше дека по завршувањето на овој дел од постапката ќе има и дополнителни докази од 31 телефон, а најави дека судењето ќе предложи со изведување на аудио снимки и транскриптите од сите разговори поврзани со случајот, а доставени до СЈО во декември 2015 година од политичката партија СДСМ.

„Фокус“ веќе претходно објави дека во рацете на СЈО, а сега и на судот има 38.000 „бомби“ поврзани со Монструм.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Нивниот татко бил незнабожец, а мајка им била христијанка по име Теодотија. По смртта на нивниот татко, нивната мајка се погрижила да ги воспита своите деца во духот на Христовата вера, учејќи ги на постојано служење на Христа.

Утре е голем празник- се слават светците Козма и Дамјан заштитници на лекарите

Светите Козма и Дамјан беа бесребреници и чудотворци и браќа по тело....

Капетанот на владиниот воздухоплов попладне во контролата на летање на Скопскиот аеродорм пријавил ситуација за итност поради предното тркало и по процедурите безбедно слетал на аеродромот – информираа за МИА од Контролата на летање М-НАВ.

ОБНОВЕНО: Детали за приземјувањето на владиниот авион

Детали за принудно слетувањето на владиниот авион. Капетанот на владиниот воздухоплов...

Вонредното “emergency” слетување на авионот од марка лирџет се случило околу 14:20 часот. Нема повредени, а во авионот немало патници туку летот го изведувала само посадата.

Владиниот лирџет заврши во хангар откако принудно слета на скопскиот аеродром

Авионот на владината СОЗР кој се користи за летови и патување на државните функционери...

Јовановски, но и неговиот адвокат од судските власти бараа затворскиот притвор да му биде заменет со домашен, токму поради нарушеното здравје, но тоа барање беше одбиено.

МОЖЕ ДА УМРЕ ЗА 15 МИНУТИ: Влошена здравствената состојба на Боки 13,му откажал левиот бубрег

Влошена е здравствената состојба на првоосомниченипот за случајот Рекет, Бојан Јовановски,...


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial