Сакам да ја известам македонската јавност бидејќи е моја граѓанска должност, дека денес случајно до мене дојде информација од еден Албанец од Словенија (по потекло од Македонија) кој ми рече:

Објавил: Катерина Крстиќ | 15 мај, 2019 10:38

Фејсбук статус на Васко Белески кој предизвика реакции: Смилковско езеро и Диво насеље беа со иста цел

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Фејсбук статус на Васко Белески, кој предизвика големо внимание во јавноста.

Фејсбук статус на Белески кој ја грена јавноста на нозе

Го пренесуваме статусот во целост:

Болна вистина:
Сакам да ја известам македонската јавност бидејќи е моја граѓанска должност, дека денес случајно до мене дојде информација од еден Албанец од Словенија (по потекло од Македонија) кој ми рече:

И Смилковско езеро и Диво населје беа со иста цел, ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА и менување на името. Сега кога се е завршено се прават напори да се извлечат луѓето кои биле најмени за овие два проекти. Според него 27 Април бил проект со кој со еден удар биле убиени две муви, со едниот удар се овозможи да почне процесот за промената на името, а со другиот удар се создаде аргументариум за ослободувањето на терористите од Диво Насеље.
Според него сега во наредниве месеци највероватно после Јуни 2019 кога на Македонија ќе и биде кажано дека нема да добие датум за преговори со ЕУ, ќе бидат амнестирани Терористите од Диво Насеље како последен услов од Тиранската платформа а за да нема реакции од јавноста Стево ќе ги амнестира и македонскиот патриоти кои беа испровоцирани на 27 Април. Со тоа ќе се создаде атмосвера на релаксираност а додека наесен највероватно Заев ќе биде тргнат бидејќи и на странците им треба сериозен партнер за Македонија да не банкротира, пред се овде се стараат са странските фирми кои се во Македонија.

Нажалост ова е болната вистина, ем ни го смениа името, ем не тепаа, ем сега ќе се шетаат слободни, а ние од мнозинство преку ноќ станавме слуги на малцинството благодарение на гласачите на СДС македонци по род ама по ум неуки и заблудени во некоја лакомост за пари и функција, стои на официјалната страна на бизнисменот Васко Белески.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

По потпишувањето на Договорот Харадинај изјави дека неговата и партијата на Ахмети денеска „успеаја да ги обединат најдобрите експертизи за една развојна програма за земјата“.

Харадинај и Ахмети потпишаа договор за предизборна коалиција

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), премиерот во оставка Рамуш Харадинај...

Митановски истакнува дека во рекетот бил директно инволвиран и синот на Катица Јанева.

Поранешен пратеник објави шокантни информации: Синот на Катица Јанева директно инволвиран во “Рекет”

Веле Митаноски кој е поранешен пратеник во македонското Собрание, објави шокантни...

Изминатиов викенд Љубомир Спасиќ зема учество во последниот натпревар сезонава кој се одржуваше во Чешке Буџејовице, каде што се сумираа резултатите од сите овогодишни трки. Претходно тој се натпреваруваше во натпреварите за Европски куп и во Македонија, Словенија, Германија, Шпанија и Италија, по кои заврши прв во генералниот пласман во конкуренција на повеќе од 200 кајакари од 17 европски држави.

Љубомир Спасиќ е првиот Македонец кој освои Европски куп во кајак! (ВИДЕО)

Љубомир Спасиќ  од Велес е првиот Македонец што го освоил Европскиот куп во дисциплината...