Како што информираат од МВР, маскирани и со оружје , група разбојници се заканиле дека ќе пукаат и ограбиле казино во Скопје. Грабежот се случил рано утрово во казиното Адмирал во Порта Влае.

Објавил: Весна Петровска | 23 јануари, 2020 16:51

ФИЛМСКА КРАЖБА НА КАЗИНО ВО СКОПЈЕ: Крадците украле 200.000 евра од Адмирал во Порта Вале

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Утринава вооружен грабеж во главниот град, ограбено казиното Адмирал во населбата Порта Влае.

Како што информираат од МВР, маскирани и со оружје , група разбојници се заканиле дека ќе пукаат и ограбиле казино во Скопје. Грабежот се случил рано утрово во казиното Адмирал во Порта Влае.

Разбојниците не повредиле никој, но ги собрале парите од целодневното работење. Околу 200 000 евра неофицијално се украдени од касата на казиното. Парите ги ставиле во торби и бели вреќи и избегале.

Вработените пред камерата на Сител не сакаа да зборуваат јавно, објектот има и видео надзор а во моментот на грабежот не се знае дали и колку гости имало.

Полицијата била повикана веднаш по грабежот, од СВР Скопје велат пријавата пристигнала во 6 и 27 минути, се работи за 5 лица кои со закана од огнено оружје го одзеле прометот.

Казиното се наоѓа во станбена зграда, а во околината има уште неколку обложувалници, продавници и кафулиња. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ограничувањата се „од превентивни причини за заштита на јавното здравје од дополнително ширење на коронавирусот Ковид-19 на грчка територија за временскиот период од 16 јули 2020 година до 31 јули 2020 година”.

Грција ја продолжи забраната за авионско, железничко и копнено поврзување со Македонија до 31 јули

Грција го продолжи до 31 јули 2020 година привременото ограничување на сите авионски,...

Патниците кои направиле резервација преку туристички агенции – вклучувајќи ги и онлајн туристичките агенции – треба да ја контактираат компанијата преку која ги купиле своите билети

Виз Ер ги суспендираше летовите помеѓу Италија и Република Македонија

Нискобуџетната авиокомпанија Виз Ер денеска најави дека како резултат на рестрикциите...

Таа формација може да изгледа како флуидна и предизборна, но како и да е комоцијата со која ДУИ владееше сега ќе ја нема, изјави во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ политичкиот аналитичар Ѓунер Исмаил и додаде дека несомнено е дека Заев ќе ја составува владата, без условот на ДУИ -Албанец премиер.

Ѓунер Исмаил: Заев ќе формира Влада, без условот за Албанец премиер (ВИДЕО)

Јасно е дека СДСМ продолжува понатака со свесно платена скапа цена за тоа што мораше...

Но она што можеше да се забележи на веб страната во текот на изборната вечер, беше  фотографијата со пораката на „Анонимуси“ по хакирањето на агрегаторот.

Се огласија хакерите кои го нападнаа сајтот на ДИК: Ова е пораката која ја испратија!

По синоќешниот хакерски напад на веб- страната на Државната изборна комисија сајтот...