Мечот се очекува да започне денеска од 16:10ч

Објавил: admin@magazin | 13 јули, 2018 15:08

„Финале“ пред финалето на Вимблдон

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Попладнево на Вимблдон на програмата се полуфиналните дуели во машка конкуренција.

Сите погледи се свртени кон тениското Ел Класико во кое Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ ќе го одиграат 52. меѓусебен дуел.

Интересно е што Ѓоковиќ има една победа повеќе од Шпанецот и води со 26-25.

Мечот се очекува да започне по 16:10ч откако ќе заврши првото полуфинале помеѓу Изнер и Андерсон.

Последен пат на Вимблдон Надал и Ѓоковиќ играа во финалето во 2011г кога триумфираше српскиот тенисер.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.