„Ова е уште една причина да го напуштам Фајетвил. Бев во Мекдоналдс и видов некој тип кој спие во локалот, му кажав на персоналот, но тие рекоа дека е во ред, а јас одговорив дека беш и не е“ напишала Луен.

Објавил: Валерија Петрова | 7 ноември, 2019 19:15

ФОТОГРАИРАЛА ЧОВЕК КОЈ СПИЕ ВО РЕСТОРАН, ПА ОБЈАВИЛА ГРОЗЕН СТАТУС: Го исмеа бездомникот,а не ни можеше да претпостави дека ќе му го смени животот

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Кога една Aмериканка видела маж како спие во Мекдоналдс во Фајтвил, сакала со сите да ја сподели својата лутина на социјалните мрежи, меѓутоа не се ни надевала какви реакции ќе следат.

„Ова е уште една причина да го напуштам Фајетвил. Бев во Мекдоналдс и видов некој тип кој спие во локалот, му кажав на персоналот, но тие рекоа дека е во ред, а јас одговорив дека беш и не е“ напишала Луен.

Сепк кога нејзиниот пост се раширил, многумина ја критикувале, се испоставило дека се работело за бездомник, 21- годишниот Сајмон Чајлдс.

Се дознало дека неговата мајка неодамна починала и дека тој тука се одмарал меѓу смените.

Кога се слушнала неговата приказна, собрале за Чајлдс и неговиот едногодишен син, пелени и облека за бебето, а поединци му понудиле и да престојува во нивните мотели, додека еден сопственик на локалниот ресторан му позајмил кола.

„Ми го променија животот за само неколку дена“ рекол тој.

Полсе месец дена тој и се запознал со Луен која ја постирала и покренала целата акција.

„Не сакав да го повредам, жал ми е за сето тоа што го видов, многу ме погоди“ рекла таа.

Додека пак Сајмон и се заблагодарил за целата ситуација и за тоа што го покренала.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Пејачката притоа истакна дека најважно и е што нејзината ќерка Викторија има двајца родители.

ГОДИНА ДЕНА НЕ СМЕ ЗАЕДНО: Славица Чуктераш прв пат прозборе за РАЗВОДОТ! Најважно на неа и е ОВА!

Славица Чуктераш потврдила дека веста за разводот од голманот Владимир Армаов е точна. Пејачката...

- Млад човек кога ќе се заљуби веднаш следува венчавка и деца, бидејќи мислат дека тоа ќе трае засекогаш. Меѓутоа, важно е двајцата да проживеат толку колку што бракот подоцна би бил скалден и во 50-тите да не полудат, рекла таа, а потоа додала дека во моментите кога ја започнала емотивната врска со својот сегашен сопруг, сакала да знае што тој точно се проживеал пред неа.

Водителката на Практична жена неодамна се ожени: Секој ден му се заблагодарувам на Бога што почекав и не БРЗАВ!

Наташа Павловиќ која во Македонија е позната по емисијата „Практична жена“ во повеќе...

Црвено-црните од таму испратија честитка за сите православни верници. Веќе од утре за фудбалерите на Вардар почнуваат и пријателските натпревари во турскиот туристички центар. Најпрво против сплитски Хајдук.

ФОТО: Вардарци од Анталија – „Бог се јави“

Фудбалерите на Вардар во овие моменти се во Анталија каде што се подготвуваат за вториот...

Хари и Меган се откажаа од приходите од парите од британските даночни обврзници, за кои тврдат се пет проценти од нивните средства, додека 95 отсто од нивниот годишен приход доаѓа од приватниот имот на принцот од Велс, Чарлс.

ХАРИ И МЕГАН ОСТАНУВААТ БЕЗ ТИТУЛА: Повеќе не се КРАЛСКИ ВИСОЧЕСТВА, парот мора да врати пари на кралицата

Принцот Хари и неговата сопруга Меган повеќе нема да имаат обврски како членови на...