Трагедијата да биде поголема Александар и неговата поранешна сопруга, близнаците ги добиле по повеќегодишно лекување.

Објавил: Перо Милчин | 4 август, 2019 19:26

Фотографија на браќата која го крши срцето: Ова се близнаците кои загинаа во сообраќајната несреќа!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Александар Пешиќ(42) од Крагујевац, мајката Станица и осумгодишните синови загинаа кај клучката за Пожаревац, кога на нивниот автомобил налетал фолксваген шаран, зад чиј волан бил финскиот државјанин Адем Асаил(49) Албанец од Косово.

Трагедијата да биде поголема Александар и неговата поранешна сопруга, близнаците ги добиле по повеќегодишно лекување.

Пред неколку години тие се развеле, а децата живееле со мајка им. Дошле на летен распуст кај татко им.

Инаку несреќата првично ја преживеа еден од близнаците, но за жал починал во болница.

До стравична сообраќајка дошло во саботата во претпладневните часови, некаде после 10 часот, кај местото Михајловац, во близина на патот за Пожаревац. Автомобилот со кој управувал Адем С., од засега непознати причини, удрил во задниот дел на „цитроен“ во кој се наоѓале Пешиќ. Првично било објавено дека Пешиќ бил удрен од Турчин во автомобил со фински регистерски таблички. а утринава е објавена информација дека станува збор за Албанец од Косово со фински регистерски таблички.

-Од силниот удар „цитроенот“ неколку пати се превртел и излетал од патот. Запрел после стотина метри крај патот. На место загинале Александар и неговата мајка Станица, која била на совозачкото седиште – навеле надлежните органи

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...