За неа се знаеше дека црната коса и црвениот кармин ѝ се заштитен знак. Низ годините не ја менуваше бојата на косата.

Објавил: Сара Фемина | 24 октомври, 2020 9:14

(ФОТО)Како 20-годишна девојка: Зорица Заева преполовена и со нов младешки стил

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева изгледа непрепознатливо а и за неколку години помлада!

Нејзиниот стилист Драган Гоцев- Даци објави фотографија на која ѝ ја стилизира косата, а она што може да се забележи е дека Заева драстично ослабнала!

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева изгледа непрепознатливо а и за неколку години помлада!

За неа се знаеше дека црната коса и црвениот кармин ѝ се заштитен знак. Низ годините не ја менуваше бојата на косата.

„Се облекува така како што се чувствува, обожава исчистени линии, едноставна е, но и според тоа каков стајлинг и  наметнува настанот  на којшто треба да се појави, велеше нејзиниот стилист! 

Љубовната приказна на македонскиот премиер Зоран Заев и неговата сопруга Зорица, дипломиран економист, датира уште од средношколските клупи.

Тие се разлика само една година и првите симпатии меѓу нив се од средбите во училишните ходниции и од вечерните генерациски излегувања. 

Сопругата на премиерот за медиумите откри дека се познаваат уште од деца, од времето кога родителите на Зоран живееле во стан во истото маало, оддалечено на триста метри од нејзината зграда!

Имаат две деца Душко и Александра!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Таа и нејзиниот син, принцот Чарлс, заработуваат најмногу од својот имот и парите што ги добиваат од Парламентот.

ГОЛЕМО БОГАТСТВО: Еве од што всушност живее британското кралско семејство и од каде потекнуваат нивните милиони

Британското кралско семејство има повеќе извори на приход, а кралицата е „тешка“...