А Харолд К.по потекло од Виена, кој живеел во Загреб, претходната ноќ ги задавил своите три деца, близнаци, момче и девојче, кои имале 7 години, и четиригодишен син!

Објавил: Сара Фемина | 25 септември, 2021 15:08

(ФОТО)Ова е таткото монструм кои утрово си ги уби своите деца во Загреб

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Oва е татко осомничен дека ги убил своите три малолетни деца во Загреб!

А Харолд К.по потекло од Виена, кој живеел во Загреб, претходната ноќ ги задавил своите три деца, близнаци, момче и девојче, кои имале 7 години, и четиригодишен син!

Австриецот со иницијали Х.К., кој ноќеска си ги уби трите деца, е во болница и е во стабилна состојба.

Хрватските медиуми јавуваат дека го обезбедува полиција.

Тие пишуваат дека се работи за маж од Виена, кој живеел на релација Загреб – Виена.

Хрватските медиуми јавуваат дека го обезбедува полиција.

Во хрватската престолнина имал и компанија, иако во својата кариера работел и како консултант и преговарач за повеќе големи компании, но главно се занимавал со финансии.

Инаку, таткото ноќеска си ги задавил трите деца – близнаци, момче и девојче на 7-годишна возраст, и уште едно синче на 4-годишна возраст, а се се случило во нивниот стан. Откако таткото ги убил децата се обидел и да се самоубие со труење.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Таа својот потпис го стави на илјадници стихови кои преточени во музика прераснаа во врвни хитови од рок, поп и фолк жанровите во времето на екс југославија до денес.

Почина Марина Туцаковиќ: Најпознатиот текстописец на Балканот ја загуби борбата за живот

По долга борба со ракот на дојка, во 68 година од животот почина Марина Туцаковиќ. Нејзината...

Како новинар, известувал од војните во Авганистан, Бејрут, Чеченија, Заир, од ирачко-иранската војна, за време на војните во поранешна Југославија.

Почина Мирослав Лазански, амбасадор на Србија во Русија

Српскиот аналитичар, писател, новинар и воено политички коментатор, Мирослав Лазански,...

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов присуствува на погребната церемонија на загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ.

Шилегов му оддаде почит на загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ

Градоначалникот Петре Шилегов му оддаде почит на загрепскиот градоначалник Милан...