Дуковски денеска достави извод од катастарот на Халкидики

Објавил: admin@magazin | 23 април, 2019 12:06

(ФОТО)Погледнете го документот кој е доказ дали Чавков има вила, гулабарник или трло на Халкидики

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Република го обезбеди документот што го доставил адвокатот на осудениот поранешен директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Митко Чавков, Сашко Дуковски, до судот, а со кој се потврдува дека Чавков не поседува „ни вила, ни гулабарник, ни трло“ во Халкидики

Дуковски денеска достави извод од катастарот на Халкидики. Со него се потврдува дека Чавков не поседува имот на грчкиот полуостров, што беше една од основите за определување на оваа мерка.

Тој додаде дека за неговиот клиент, кој беше неправосилно осуден на 18 години затвор, постојат две мерки за обезбедување, одземен пасош и обврска за јавување во судот, а понудена е и висока активна правосилна гаранција од 600 илјади евра во недвижен имот.

Дуковски е сигурен дека судот ќе ја одбие жалбата на Чавков, но нагласи дека предметот ќе заврши во меѓународниот суд за човекови права во Стразбур.

Одлуката ќе биде соопштена дополнително.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Тој исто така посочи дека кога ќе дојде на власт на 12 април, никогаш нема да се меша во судската власт како што тоа досега го правел Заев.

Мицкоски грми од говорница: Заев ќе го добие најголемиот пораз од НАРОДОТ

Започна протестот на ВМРО ДПМНЕ, кој го предводи лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Мицкоски...

Денеска Милошоски е повикан во Кривичниот суд за да ги предаде материјалите со кои располага, и кои јавно ги објави на прес- конференција.

Како ги добив така ги објавив снимките- Милошоски ги достави материјалите кај Рускоска

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски за телевизија Алфа рече дека како што ги...