Имено денеска во центарот на главниот град, на плоштадот група граѓани поставија кутија за донации за Катица Јанева.

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 септември, 2019 23:43

ФОТО: Апел за помош за Катица Јанева- да собереме 215.478 денари за да го помине и овој месец

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Социјалните мрежи денеска беа преплавени од една фотографија на која стои апел за помош за разрешената специјална обвинителка Катица Јанева.

Имено денеска во центарот на главниот град, на плоштадот група граѓани поставија кутија за донации за Катица Јанева.

Денеска на фонтаната Вон на коњ во центарот на Скопје, беше поставена кутија за собирање на донации за разрешената обвинителка Катица Јанева фото Курир.мк

Според фотографиите кои започнаа да кружат по социјалните мрежи во центарот на Скопје на фонтаната „Воин на коњ“ денеска осамна кутија со која се собираат донации за овој месец да биде се „ОКЕЈ“.

-АПЕЛ ЗА ПОМОШ, да собереме 215.478 денари за да и овој месец и биде „ОКЕЈ“ на Катица Јанева, стои во пораката на кутијата.

Најверојатно инспирирани од ненешната вест за имотот на Катица, граѓаните решиле да и помогнат на обвинителката која сега веќе е невработена и овој месец да живее достоинствено како и до сега.

Според податоците кои се објавени, Јанева како личен имот има земјоделско земјиште, куќа и плац во Гевгелија и во околината. Во регистарот стојат и двата стана во Скопје, едниот 72 квадратни метри, другиот 68 квадрати, но тие се наведени како имот на децата.

Друг недвижен имот Катица Јанева не поседува. Катица Јанева поседува неколку автомобили, од кои на нејзино име е прикажан Ровер 45 од 2001 година. Автомобилот марка Ауди А6 и автомобилот Голф 4 се пријавени како возила за кои стои дека се имот на деца. Јанева поседува и Хингај за кој е напишано дека е имот на брачен другар.

Јанева во листот има наведено дека има неколку депозити во банки. Јанева пријавила и неколку кредити.

Според официјалната состојба пријавена во Антикорупциска комисија, Катица Јанева сега тежи (официјално) 29.305.440 денари = 476.511 евра (без кредити, односно долгови и картички).

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

„Не е шега“, извика Марија, а Поповиќ беше сериозен и рече дека Темелков може да ја подигне пејачката.

ХИТ ФОТО: Ова е македонецот што ја фати Карлеуша за една нога, па ја крена: Има 55 кг и многу ја обожава

Македонецот Александар Темелков, освен добрата изведба ја затресе и сцената „Sвездите...

Пејачката рече дека е среќна исто како првиот пат кога се породи со својот прв син Јаков.

Сека Алексиќ излезе од болница: Откри на кого личи вториот син Јован и како се чуствува(ФОТО)

Околу 11 часот, Сека Алексиќ, придружувана од сопругот Вељко Пиљикиќ, излезе од породилното...

Јелена го одбележа датумот на раѓањето на нејзината мајка, па на гробот на мајка си однесе голем букет со рози, во облик на срце и статуа во вид на ангел.

Дивна денес би наполнила 62 години: Болката се уште не стивнува, Карлеуша го посети гробот на мајка си

Познатата новинарка и мајка на Јелена Карлеша, Дивна Карлеуша, која почина на 3-ти март,...

Како што веќе е познато Карлеуша и покојниот Тоше Проески беа добри пријатели па таа решисо фановите да сподели фотографија од едно убавовреме кога таа и Тоше беа неразделни.

ФОТО: Карлеуша објави до сега не видена фотографија со Тоше Проески

Познатата српска дива, Јелена Карлеуша по повод роденденот на трагично починатата...