Фросина Ременски освен политиката, неретко знае да се претстави и како одлична домаќинка!

Објавил: Сара Фемина | 28 октомври, 2020 7:47

(ФОТО)Беше македонска министерка, а сега се расправа со пиперки, ниви и трактори

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Фросина Ташевска Ременски поранешната министерка за труд и социјална политика на Македонија го промени личниот живот од корен!

Фросина Ременски освен политиката, неретко знае да се претстави и како одлична домаќинка, пишува Галама!

Таа е активна на социјалните мрежи, пред се на фејсбук каде што често објавува како си го исполнува своето време!

Таа со својот сопруг Јовче Ременски се почесто престојува во малешевијата, поточно во Берово и околината, а најмногу во селото Ратево.

„Кој е најдарежлив на светот, го прашал царот неговиот слуга. ЗЕМЈАТА, ЗЕМЈАТА царе! Таа е најдарежлива, ако ја сакаш, чуваш и работиш со љубов. Есенско орање на дедо-(Јо)Вановата нива“, напиша Ременски со објава како нејзиниот сопруг со трактор ора.

Во 2019 Ременски беше обвинета за организирање криминал во соработка со Бојан Јовановски и неговата невладина организација, постапка покрената од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Ексклузивниот ресторан Камник е популарен по дивечот кој го имаат на менито, како што е гулаш од срна, колбаси од мечка а и добри вина од нивната приватна винарија.

ФОТО: Гулаш од срна или колбаси од мечка. Што ќе јадат Заев и Вучиќ во Камник?

По примопредавањето на вакцините на граничниот премин Табановце Зоран Заев и Александар...

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ...

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...