Саша Броз, внуката на Тито, на Инстаграм посвети објава на Андреј кој јавноста нема можност често да го види, и му го честиташе 46тиот роденден.

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 април, 2019 16:02

ФОТО: Внукот на Тито се крие од јавноста но неговата сестра со еден потег откри како изгледа тој

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Внуката на доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз, која е позната на јавноста по своите чести за нејзнииот дедо овој пат откри како изгледа нејзиниот помал брат Андреј.

Внуката на Тито на својот Инстаграм профил му го честиташе роденденот на својот помал брат

Инаку Саша Броз, внуката на Тито, на Инстаграм посвети објава на Андреј кој јавноста нема можност често да го види, и му го честиташе 46тиот роденден.

-Среќен роденден, Андреј и запамети дека ја имаш најдобрата сестра на светот! Те сакам, напишала Саша покрај нивната заедничка фотографија.

 

Инаку помалиот внук на Тито, Андреј дипломирал на еден од универзитетите во Москва и работи како консултант. Неговата сестра е добро позната на јавноста, но за разлика од неа тој многу малку и е познат на јавноста, па ја чува својата приватност само за себе. Со неговата сестра е многу близок, таа постојано на социјалните мрежи објавува заеднички фотографии од детството.

Пред неколку години Саша изјави дека сака да сними филм за нејзинит дедо и открива дека поради презимето Броз, просперирала многу во текот на животот.

„Вистина е дека ми се роди идеја за снимање на филм за дедо. Иако се’ уште е само желба, верувам дека еден ден ќе стане реалност. Тоа би бил филм за односот кој го имав со дедо, ’моја пресметка со детството. 

Таа откри дека и годи тоа што добила многу медиумско внимание поради моето презиме. 

„Сите се нечии внуци и внуки, тоа го сфаќам како неминовен факт. Малку е неинтересно кога секојдневно сурфаш по порталите или читаш весници, па нема ниту еден медиум кој всушност не се бави со моето презиме. Сакам да ме доживуваат првенствено заради мојата работа, а не преку моето потекло. Од друга страна, би била лицемерна да кажам дека не сум добила многу медиумско внимание поради моето презиме. Всушност, се обидувам да балансирам со тоа“, изјавила внуката Саша.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...