Замислете, колку злоба и нечовечност треба да имате за да сторите вакво дело!, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ Струга.

Објавил: Стојче Бушин | 24 јуни, 2020 8:02

(ФОТО) Директорка на основно училиште во Струга наредила да се уништи Сонцето од Кутлеш

Фото/Текст извор: ©Охрид 24/ магазин.мк

Денес сме сведоци на еден бесрамен вандализам во училиште во Струга! Имено, директорката на ООУ ,,Јосип Броз Тито”- Струга, Лидија Гогоска (кадар на СДСМ, се разбира) им дала наредба на служителите да го уништат македонскиот симбол – Сонцето од Кутлеш од спортското игралиште.

Замислете, колку злоба и нечовечност треба да имате за да сторите вакво дело!, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ Струга.

– Па, да Ве запрашаме директорке, во која држава сте родена и во која држава живеете? На кое училиште сте директорка?! Каков пример сте за децата и вработените во тоа училиште?! Зарем немате срам и малку љубов кон татковината и светите бои? Зарем е поважна, во овој момент политиката и партиските инструкции, од се она што е свето за нашата Македонија? Дали ќе ја дадевте истата наредба за бришење  доколку се работеше за друго знаме и симбол???, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ Струга.

– Вие сте еден голем срам за Струга и за Македонија! Ве повикавуаме, веднаш да си дадете неотповиклива оставка и партиските задачи и инструкции спроведувајте си ги дома, а не во училиште каде треба да сте пример за останатите со Вашето однесување! Но, срамот е само Ваш! Еден ден ќе жалите, ама историјата ќе ве забележи како вандал на сосптвената држава и народ! Некој за боите свети, некој за парите клети! Вие сте од тие вторите, за жал! И не заборавајте, секоја функција е минлива, секоја власт е менлива, а образот е еден и вечен! Вие денес си го извалкавте за цел живот! Ова е непростливо! На 15ти сите злодела ќе ви се удрат од глава како бумеранг! Доста е со понижување на Македонија и македонскиот народ!, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

На видеото не може да се види за која локација станува збор а истото е споделено на „ТикТок“, апликација каде младите најчесто објавуваат кратки забавни видеа.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Момчиња тепаат момче и се фалат на „ТикТок“

На видеото може да се забележи како повеќе момчиња брутално тепаат момче, па потоа...

Ова се случува денеска низ улиците на градот, поточно на ширинката кај јаворот, во близина на црквата „Света богородица“.

(ВИДЕО) Ромски улични свадбари во Велес, ниту носат маски, ниту држат растојание

Ниту вчерашниот неславен рекорд од 241 заразени во земјава од коронавирус, ниту „црните“...

Министерството за внатрешни работи и понатаму ќе ги презема сите мерки и активности за спречување на изборен поткуп и влијание врз гласачите. Апелирам до граѓаните да ја пријават секоја активности со која се крши или попречува нивното избирачко право, вели Чулев!

СКАНДАЛ: Сопственик на продавница ветувал на купувачи дека ќе им ги прости долговите ако гласаат за СДСМ

Од страна на Отсекот за економски криминал при Секторот за внатрешни работи Штип во...

Тој на Фејсбук напиша и дека укинувањето на тестирањето и 14-дневната изолација за иселениците е направено благодарение на придонесот на ДУИ во здравствените политики на владата.

Филипче до Зибери: Нема да дозволам политичко поентирање на сметка на епидемијата

Директорот на Центарот за јавно здравје Арбен Зибери ги повика иселениците да дојдат...