Премиерот пред почетокот на полуфиналето исто така ја поддржа Тодевска на својата официјална Фејсбук страница.

Објавил: Сара Фемина | 19 мај, 2019 1:59

(фото) Заев: Честитки Тамара, одамна не сме биле олку горди!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Веднаш после завршувањето на овогодинешната Евровизија, во која Тамара Тодевска се пласира на осмото место, премиерот Заев и честиташе на социјалните мрежи.

– Честитки Тамара, честитки #TeamTamara. Скапоцени се овие моменти на единство кои ни ги донесовте преку музиката. Одамна не сме биле волку горди! #Proud , напиша премиерот Зоран Заев.

Честитки до Тамара Тодевска и нејзиниот тим, упати премиерот на Република Македонија, Зоран Заев.

Премиерот пред почетокот на полуфиналето исто така ја поддржа Тодевска на својата официјална Фејсбук страница.

–Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Се надевам сите ќе нѐ направи горди или како што самата кажува во песната, „Raise your voice and say it loudly – I am #PROUD“ (Кренете го вашиот глас и кажете гласно – Се гордеам).
Ја повикувам македонската дијаспора да ја поддржи Тамара и да гласа за број , на втората полуфинална вечер, која ќе започне вечерва во 21:00, напиша Заев.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Ленче Ристовска вчера на социјалните мрежи напиша дека со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок.

ЛЕНЧЕ РИСТОСКА: “ИНТЕРЕСЕН ФЕНОМЕН – со продолжено движење подлабоко се тоне во живиот песок”

Обвинителката од СЈО, Ленче Ристовска вчера на социјалните мрежи напиша статус на...

Сака да си се свиѓа, да си се лаже, да живее во култот што слугите му го градат, дека без него ќе сме биле се уште заробени.

Мицковски: Заев е фатен со спуштени гаќи и му остана да вришти и хистерише, да глуми мачо и жртва”

Новинарот Ивор Мицковски на социјалните мрежи напиша статус прашувајки: „Која беда...

Нови 49.552 вработувања во "Северна" Македонија за две години! Ова го напиша денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

ЗАЕВ СО НОВ ЛАПСУС: “Со нас нема ново-иселени туку ново-вработени граѓани”

Ова го напиша денеска Премиерот на Република Македонија Зоран Заев на Фејсбук напиша...

Знаете колку е поразително кога дете од 16 години ќе соопшти:”Мамо јас ќе одам да учам и ќе те повлечам и тебе. Се утепа од работа за ништо.”

ВЕСНА БЕЈБИ: Премиере утре ако умрам, ќе ја ставам државата на трошок, затоа што не можам да “тргнам” денар на страна

Денешниот пост на Фејсбук профилот на премиерот Заев каде што пишува: „Македонија...