Зошто ли локалните власти не ја продолжија традицијата на одбележување на денот на осамостојувањето на Македонија?

Објавил: admin@magazin | 8 септември, 2018 22:24

ФОТО: И Делчево не го прослави денот на независноста на Македонија

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

На јарболите во Делчево денес не се вееше македонското знаме. На местата наменети за празнично поставување на државното знаме се вееше само знамето на Европската Унија.

Граѓаните коментираат дека во Делчево не може да се најде ниту едно знаме, ниту еден симбол дека денес е голем македонски празник.

Инаку, локална власт и во делчево е СДСМ која што пред изборите ветуваше “Живот за сите”.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.