На фотографијата се гледа дека Мисајловски и останатите на средбата не ги почитуваат мерките за физичко дистанцирање, ниту пак носат заштитни маски.

Објавил: Стојче Бушин | 27 јуни, 2020 15:48

(Фото) Мисајловски и Тони Михајловски без маски во кафуле во Куманово

Фото/Текст извор: ©24 инфо

Носителот на листа во ИЕ 2 на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски, со кандидатот за пратеник Тони Михајловски, заедно со Игор Божиновски, сопруг на амнестираната за „27 април“, Елена Доцевска-Божиновска.

На фотографијата се гледа дека Мисајловски и останатите на средбата не ги почитуваат мерките за физичко дистанцирање, ниту пак носат заштитни маски.

Куманово е убав град, има прекрасни граѓани и заслужува позитивни нешта, ВМРО – ДПМНЕ ќе води позитивна кампања, која ќе се заснова на проекти и обнова, изјави денеска во Куманово, носителот на ИЕ 2 од ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

– Додека СДСМ велат дека можат повеќе да работат, јас мислам дека они можат повеќе да крадат, да продолжат со мито и корупција и можат повеќе да не угнетуваат. Затоа ние ќе ја обновиме Македонија и ќе продлжиме со позитивна кампања. Овој град е прекрасен и заслужува убави нешта, позитивни нешта и ние натака оваа кампања ќе ја целиме, изјави Мисајловски.

Носителот на листата во ИЕ 2 вели дека ВМРО – ДПМНЕ ќе обезбеди сигурна иднина за секој граѓанин и му се заблагодари на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, за, како што кажа, санкционирањето на професионални лица од МВР кои се во партиска кампања.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Неговиот коментар доаѓа откако Мицкоски денеска во во интервју за ТВ Сител, коментирајќи ги нападите од поранешни сопартијци и функционери, потенцира дека тоа се луѓе што му помагаат на Зоран Заев.

Мијалков до Мицкоски: Состави Влада или понеси одговорност

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијаков го...

Ех драги мои затунцанки бивши соборци. Муви имате уште за лапање. Скријте се таму и удавете се во својата пизма и завидл'к. Со задоволство ќе ви помогнеме 

Апасиев: Затоа ме мразат поише од Грујо!

  Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, кој e особено активен на социјалните мрежи,...

Никогаш не ја сфатив целта на таквиот став. Од една страна, поентата на граѓанскиот активизам е граѓанско учество во политичките процеси, а изборите во демократските општества се најелементарниот политички процес на директно граѓанско учество!

Богоевски: Апасиев нема да запре додека целата држава не му е под малото, фашистичко стопало

Без разлика на позитивните очекувања и довербата со која влеговме во коалицијата,...