Јанчев важи за модерен човек и политичар, кој знае како да го заштити своето семејство од јавноста и ретко кога споделува моменти за својот приватен живот.

Објавил: Сара Фемина | 6 ноември, 2020 7:19

(ФОТО) Митко Јанчев дуваше свеќи – за првпат објави фотографии со семејството

Фото/Текст извор: ©галама

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци, изминатиот период повторно стана актуелен во јавноста, откако ги повтори своите амбиции да застане на чело на ВМРО ДПМНЕ.

Јанчев е е дипломиран инженер-геолог на Универзитетот „Гоце Делчев” Штип, а магистерските студии на истиот ги завршува на отсекот на техничките науки, петрологија, минералогија и геохемија.

Тој е еден од најуспешните приватни стопанственици кај нас, сопственик на фабриката за производство на вода, „Кожуфчанка“ од Кавадарци.

Јанчев е познат по својата хуманост и борба за општествена одговорност, а тоа го потврдуваат големиот број на активности и донации во сите сфери на општеството.

Поддржувач е на голем број спортски настани и спортски клубови, како во Кавадарци, така и низ целата држава.

Јанчев важи за модерен човек и политичар, кој знае како да го заштити своето семејство од јавноста и ретко кога споделува моменти за својот приватен живот.

Јанчев важи за модерен човек и политичар, кој знае како да го заштити своето семејство од јавноста и ретко кога споделува моменти за својот приватен живот.

Овојпат се реши со своите следбеници на социјалните мрежи да сподели еден убаво момент кој очекувано наиде на позитивни реакции.

На официјалниот профил на фејсбук на градоначалникот Митко Јанчев, доцна синоќа беше објавен пост со фотографии од роденденот.

На истиот можеше да се забележи дека Митко својот 39-ти роденден го прославил со најблиските.

Поточно во потесниот круг на семејството, со сопругата Веселка, синовите Никола и Стојанче, како и ќерката Мила.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Дваесет медицински лица заболени на една клиника во рамки на кампусот клиники Мајка Тереза. Или дваесет лица заболени на Клиниката за нефрологија.

Одговорност од бездушниците Филипче и Заев, 20 медицински лица заболени од корона од само една болница

Ситуацијата со корона вирусот е алармантна. Дваесет медицински лица заболени на една...

Една од пациентките во изјавата посочува дека во истата ординација, докторот ја контролирал нејзината бременост уште пред 8 години. Во текот на вчерашниот ден ДСЗИ на д-р Мухамед Асани му издаде решение за забрана за вршење на здравствена дејност во ординацијата која се наоѓа во неговиот дом.

ДСЗИ постапува според надлежностите во врска со случајот со д-р Асани

Врз основа на наодите од вонредниот инспекциски надзор од Државниот санитарен и здравствен...

Секторот за заштита и спасување на Градот Скопје, нема повеќе потреба од опремата која треба да се донира, а истата е веќе испишана со завршниот попис за 2020 година.

ГРАД СКОПЈЕ СО ДОНАЦИЈА ЗА ОПРЕМУВАЊЕ НА ПРОТИВПОЖАРЕН БРОД ВО ОХРИД

На утрешната шеесет и трета седница, Советот на Град Скопје ќе одлучува за давање донација...