Еве уште еден функционер на СДСМ, директорката на Управта за јавни приходи Сања Лукаревска на маникир во време на епидемија, а и во време кога е потенцијален преносител на вирусот!

Објавил: Стојче Бушин | 5 јуни, 2020 17:18

ФОТО: Наместо дома во карантин, Лукаревска во фризерски салон – Еве зошто пола шефови во СДСМ се заразени!

Фото/Текст извор: ©Јавно.мк

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран Заев, техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот Венко Филипче, портпаролаката на партијата, потпретседателот Мухамед Зекири, градоначалникот Максим Димитриевски, директорот на Финансиска полиција Арафат Муареми… се или заразени или во карантин поради зараза на некој партиски колега.

Сево ова е заради непочитување на мерките за заштита од страна на функционери на СДСМ. Заболувањето или карантинот на функционерите на СДСМ повлекува и проблеми со функционирање на институциите кои ги раководат како министерството за здравство, општините, Управата за јавни приходи, финансиката полиција, клиниката за кожни болести… каде стотина вработени заради нив мораа да одат во карантин, надвор од своите работни места на штета на сервисот на граѓаните.

Од тие причини пропагандистите на СДСМ се обидуваат оваа појава која е и кршење на законот а и нанесување штета на државните институции со кои раководат да ја замачка со вести дали Мицковски бил во теретана или седел внатре наместо надвор во кафеаната. Заради Мицкоски никој не се разболе, ниту некоја институција загуби раководител и вработените мораа да одат во карантин.

Еве уште еден функционер на СДСМ, директорката на Управта за јавни приходи Сања Лукаревска на маникир во време на епидемија, а и во време кога е потенцијален преносител на вирусот.

А цигарата во салон за козметика, како?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Според Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ победија во 41 општина. ВМРО-ДПМНЕ заедно со Коалицијата победи во Скопје, победи во Ѓорче Петров, во Бутел, Гази Баба, Аеродром, Кисела Вода, Сопиште, Петровец, Илинден, победивме во Македонски Брод, во Велес, Карбинци, Виница, Кратово, Зелениково, Македонска Каменица, Зрновце, Пробиштип, Пехчево. Победивме во Свети Николе, Штип, Чешиново – Облешево. Победивме во Босилово, Гевгелија, Градско, Демир Капија, Василево, Росоман, Кавадарци, Кривогаштани, Могила, Неготино.

МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ го има најголемиот кредибилитет да се бори за состав на новата Влада

Народот се определи за промени и за тоа дека живееме во реалност која е тешка и мачна...

Факт е дека изборниот резултат што го постигна ДУИ, му дава за право да ја зголеми својата фактура, но не верувам дека до крај ќ еинсистира на позицијата за избор на премиер Албанец, поради тоа што СДСМ реално и попбеди на изборите“, вели Муслиу.

МУСЛИУ ЗА ФАКТОР: Изборите нема да се повторат, ДУИ нема да оди до крај со идејата за премиер Албанец!

Во изјава за Фактор.мк политичкиот аналитичар Алберт Муслиу вели дека по вчерашните...

Еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ чини околу 7000 гласа, а еден пратеник на Левица чини скоро 19 000 гласа односно два ипол пати повеќе. Алијанса и Алтернатива кои имаат два пати повеќе гласови од Левица имаат 6 пати повеќе мандати или 12 вкупно.

ДИК ќе добие тужба од Левица: Апасиев обвини за НЕВИДЕН ИЗБОРЕН ГРАБЕЖ

На денешната прес-конференција претседателот на Левица Димитар Апасиев истакна дека...

Ограничувањата се „од превентивни причини за заштита на јавното здравје од дополнително ширење на коронавирусот Ковид-19 на грчка територија за временскиот период од 16 јули 2020 година до 31 јули 2020 година”.

Грција ја продолжи забраната за авионско, железничко и копнено поврзување со Македонија до 31 јули

Грција го продолжи до 31 јули 2020 година привременото ограничување на сите авионски,...