Таа добила отказ поради објавена фотографија на Инстаграм

Објавил: admin@magazin | 18 јуни, 2018 18:29

ФОТО: Наставничка се сликала во бикини, па добила отказ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Руска наставничка добила отказ поради објавена фотографија на Инстаграм на која позира во бикини костим за плус-сајз девојки.

Викторија Попова доби голема поддршка од јавноста откако руските медиуми објавија приказна за отказот кој го добила од училиштето поради „лоша репутација која ја донела на училиштето и својата професија,.

Оваа 26-годишна наставничка добила отказ поради протест на лути родители на учинеиците кои ја виделе нејзината фотографија на социјалните мрежи на која позира во пин-ап костим за капење.

-Со ширењето на несериозни фотографии на интернет за да промовира деловен проект безповратно го наруши угледот на училиштето. Го прекрши кодексот на однесуваше кој поддржува морал и етика, соопштија од општината.

Викторија, сепка, не се сложува со објаснувањето.

-Не разбирам зошто ме обвинуваат. Не позирав во долна облика или чорапи. Па зарем не знаат за американскиот пин-ап стил од педесеттите? Луѓето денес се сликаат. Позираат на одмор и ги споделуваат фотографиите преку социјалните мрежи. Ова беше само реклама за костим за капење, вели наставничката која ја поддржаа повеќе од три илјади луѓе на Инстаграм, споделувајќи свои фотографии во костими за капење со хаштагот „И наставниците се луѓе“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Еротика

Во јавноста се шпекулира дека атрактивната плавуша е веќе шест години во овој бизнис, а нејзин макро бил уапсениот Михајло Максимовиќ.

“Не знаев дека е Сања проститутка- се изненадив колку е добра во кревет”- Изјава на бившиот дечко!

Српскиот пејач Марко Ванила, е бившиот дечко на Сања Станковиќ, девојката која беше...

Сања Станковиќ и Божана Вујиновиќ заработиле по 10.000 евра за една недела при посетата на Сејшели со важни клиенти каде ги обезбедил макрото Михајло Максимовиќ, најголем макро во Балканот.

НОВИ СКАНДАЛОЗНИ ДЕТАЛИ: Сања Станковиќ од 19 години е проститутка, а работела за полицијата!

Нередот околу елитната проституција во Србија не се смирува. Во јавноста сеуште се...