Во Клиничкиот центар во Тетово, медицинскиот персонал го прави невозможното и дава свој максиум за пациентите кои се сместени  на оваа оделение да ја пребродат непредвидливата болест

Објавил: Македонка Димкин | 27 декември, 2020 11:40

Фото приказна од Болницата во Тетово од Арбнора Мемети

Фото/Текст извор: ©мета.мк / Арбнора Мемети

Во Клиничкиот центар во Тетово секој ден е борба за живот

Секој ден е борба за живот. Во Клиничкиот центар во Тетово, медицинскиот персонал го прави невозможното и дава свој максиум за пациентите кои се сместени  на оваа оделение да ја пребродат непредвидливата болест и да можат повторно да ги видат своите  најблиски.  

Седев две недели дома. На почеток имав проблем со дишењето, но за разлика од првиот ден кога се пријавив тука сега состојбата ми е значително подобрена. Да се јавев на време мислам дека полесно би поминала. Згрешив,” ни објаснува жена пациентка која се лечи од ковид-19 пишува порталот мета.мк

линк до оригиналот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Собранието вчера попладне и изгласа доверба на Владата, откако претходно тоа од пратениците усно го побара премиерот Зоран Заев!

Заев: Да ги изгласаме клучните Закони во Собранието и сите да работиме во функција на развој на државата

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев на денешниот официјален...

- Селата се наоѓаат во зоната за одржливо користење, која е внимателно предложена со цел да овозможи непречено функционирање на луѓето во населените места на целата територија на паркот.

Нашата држава ќе добие прв Национален парк од прогласувањето на независноста

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешната прес–конференција...

„Ред е да се соочиме и да расчистиме, да го видиме на дело тоа толку многу најавувано наводно мнозинство од опозицијата кое наводно ќе ја падне оваа Влада. Ова е моментот кога ќе им покажеме на граѓаните колку има вистина во зборовите на опозицијата.

Заев Собранието ѝ изгласа доверба на Владата

Собранието на Република Македонија вчера изгласа доверба за Владата со мнозинство...