Андријана и Тоше биле заедно во периодот од 2001 до 2004 година.

Објавил: Сара Фемина | 13 декември, 2021 16:24

(ФОТО) Сега сигурно не би е препознале: Таа беше некогаш голема љубов од Тоше Проески!

Фото/Текст извор: ©Магазин

Андријана Будимир беше долгогодишна девојка и голема љубов на Тоше Проески, а по  трагична смрт  на Тоше таа одлучи целосно да се повлече од јавниот живот. Андријана и Тоше биле заедно во периодот од 2001 до 2004 година.

Тригодини подоцна тие  ја обновија врската , во јануари а  во истата година, на 16 октомври Тоше го загуби животот.

По неговата смрт, тоа контраверзно  мораше да докаже дека тие биле заедно бидејќи тоа од Тошета неможеше да се открие за да подоцна  се повлече тотално  од медиумите.

Адриана сега изгледа поинку и нее повеќе плава, актуелна слика од ФБ!

Во 2013 година, Андријана се омажи со едн соптвеник на ресторант од Скопје Јохан, со кого доби и син во јуни 2014 година.

Таа му го дала името на Максим, а кога ја основала нејзината ракометна школа, веднаш по неговото раѓање, рече дека се надева дека нејзиниот син ќе биде идната спортска ѕвезда.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено, толпата ги пречека принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, како и војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл.

Меган Маркл ги разбесни Британците: Сите тагувале, а таа го свртувала вниманието на себе!

Војвотката од Сасекс, заедно со нејзиниот сопруг принцот Хари, ги поздрави граѓаните...

Кралското семејство денеска го придружуваше ковчегот на кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската палата. По тој повод, принцовите Вилијам и Хари застанаа еден до друг.

Браќата Вилијам и Хари рамо до рамо го придружуваа ковчегот на кралицата до Вестминстерската палата

Кралското семејство денеска го придружуваше ковчегот на кралицата Елизабета Втора...