За среќа во моментот кога покривот паднал долу немало минувачи.

Објавил: Перо Милчин | 1 април, 2022 5:49

(ФОТО) Силниот ветер предизвика проблеми во Охрид

Фото/Текст извор: ©охрид24/магазин.мк

Силниот ветар вчера откорна лимен покрив од зграда на улица „Галичица“ во Охрид.

За среќа во моментот кога покривот паднал долу немало минувачи.

Оштетен е само еден паркиран автомобил.

На улица „Ристо Чадо“, пак, од силниот ветер падна бандера, по што извесно време беше оневозможено нормалното одвивање на сообраќајот.

На неколку места во градот од силината на ветрот откорнати се и дрвја.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Граѓаните реагираат дека секое пазарување се соочуваат со ново ценовно изненадување. Тоа го покажа и статистиката инфлацијата скокна за 16 отсто на годишно ниво

Македoнскиот леб е меѓу најскапите во регионот, цените и понатаму растат

Цената на лебот продолжува да расте. Одредени видови на леб деновиве се со повисоки...

Снимката на која се гледаат огромни колони автомобили на Крим, украинскиот полуостров анектиран од Русија во 2014 година, стана вирална на социјалните мрежи.

СВЕТ Руските цивили масовно го напуштаат Крим: Овде беше толку убаво

Како што пренесува британски Телеграф, во автомобилите кои создале голема гужва се...