Несреќата се случила утринава во близина на Катастарот во Карпош.

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 јуни, 2019 10:33

ФОТО: Страотна сообраќајка во Карпош- се преврти возило со три лица, пожарникарите интервенирале на лице место

Фото/Текст извор: ©Вечер / Mагазин

Страотна сообраќајна несреќа се случи утринава во скопската населба Карпош.

Фото: Вечер Сообраќајка во Карпош

Несреќата се случила утринава во близина на Катастарот во Карпош, објавува весникот Вечер.

Како што може да се види и од фотографијата при судирот, едното од  возилата се превртело, па веднаш била повикана пожарникарска екипа за интервенција.

Владимир Симоновски, командатот на  противпожарна бригада информираше дека во превртеното возила имало тројца патници, но за среќа тие не биле заглавени.

-Пожарникарите не мораа да интрервенираат со алат за сечење на возилото. Успеаја да ги извлечат патниците. За среќа сите се добро, објасни Симоновски.

Полицијата работи на случајот, за откривање на причината за сообраќајката. За среќа нема загинати.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на ситуацијата со коронавирусот истакна дека Македонија е убедливо рекордер по бројот на загубени животи од коронавирусот споредбено со земјите во регионот, заради калкулантскиот однос на Заев и Филипче!

МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ предложуваше мерки уште во февруари месец, но власта брутално ги одбиваше

Убеден сум во голема победа на ВМРО-ДПМНЕ но не сакам да калкулирам со бројки туку повеќе...

Лидерите на најголемите политички партии во земјата претходно ги спротивставија ставовите на ТВ Канал 5 и на ТВ 24 вести.

ЌЕ ГИ ИЗМЕРАТ СИЛИТЕ: Заев vs Мицкоски вечерва од 20.15 ч. на МТВ 1

Ова ќе биде трет ТВ дуел на Заев и Мицкоски пред предвремените парламентарни избори! Вечерва...

Според Села, предлогот на ДУИ излегол по анкетите на ИРИ, според кои, како што кажа Села, ДУИ бил зад Алијанса за Албанците.

Села за МИА: Али Ахмети и ДУИ се факултативни, сезонски Албанци!

Али Ахмети и ДУИ се факултативни Албанци, сезонски Албанци. ДУИ преку предлогот Албанец...