Протестот на Твитер доаѓа неколку денови откако Пирзада најавила дека го напушта шоубизнисот поради 18+ фотографиите и снимките кои се појавија на интернет. Додека во Пакистан многумина ја обвиниле за непримерност, на социјалните мрежи добива поддршка од сите страни на светот.

Објавил: Валерија Петрова | 15 ноември, 2019 18:17

(ФОТО+18)Експлицитни фотографии се појавија од поп ѕвездата – колешките објавуваат голи фотографии во знак на поддршка

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

На социјалните мрежи неодамна се појавија голи фотографии од пакистанската поп ѕвезда Раби Пирзада, а после големите реакции, некои ѕвезди од тамошната индустрија искажале емпатија кон пејачката и и самите објавиле фотографии на кои се голи.

Пакистанско-авганистанската актерка, Малиша Кена Кан, отворила нов профил на Твитер само за да сподели црно-бели фотографии во знак на поддршка на колешката. Покрај фотографиите ставила хаштази #SupportRabiPirzada и #iamrabipirzada.

Истото го направила и Ишика Борах, која се опишува како “единствена оригинална индиска порно ѕвезда“.

Протестот на Твитер доаѓа неколку денови откако Пирзада најавила дека го напушта шоубизнисот поради 18+ фотографиите и снимките кои се појавија на интернет. Додека во Пакистан многумина ја обвиниле за непримерност, на социјалните мрежи добива поддршка од сите страни на светот.

Сè уште не е познато како нејзините фотографии стигнале на интернет, а некои веруваат дека за тоа е заслужен нејзиниот поранешен партнер. Некои мислат и дека мотивот бил политички, со оглед на тоа дека Пирзада отворено го критикувала индискиот премиер и неговата политика кон Кашмир.

Во твитот со кој најави повлекување од шоубизнисот, Пирзада побарала милост од Алах. Според пакистанските медиуми, таа моментално е на аџилак во Мека, т.н. Умра.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Европа

Конкретно, Вашингтон подготвува „санкциски трик“ против Северниот ток 2 и очекува дека ќе го објаваат пред Нова година, објаснува германскиот весник.

АМЕРИКА ПОДГОТВУВА НОВОГОДИШНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ПУТИН: Германски Билд открива интересно сознание!

САД се уште не може да ја запре изградбата на „гасоводот на Путин“, пишува Билд. Конкретно,...

Таа и нејзината ќерка депортирана е од Турција. Ирската полиција , како што се очекува треба да го истражи обвинувањето за тероризам.

БИЛА ИРСКИ ВОЈНИК, А ПОТОА СТАНАЛА НЕВЕСТА НА ЏИХАД: Тврди дека не е терорист, а сега мора и да го докаже тоа

Ирската државјанка Лиза Смит која заминала во Сирија како „невеста на џихадист“,...

Педофилот на судот го признал злосторството. Судот на 22. ноември му одреди притвор од два месеци, а се до 19. јануари 2020 година.

ХОРОР: Педофил влета во училиште, се преставил како доктор, па силувал 12-годишно девојче

Во едно училиште во Русија, маж без никаква препрека поминал покрај училишниот чувар,...

Јавноста веќе е запознаена дека Меркел имаше здравствени проблеми, и неколку пати неконтролирано се тресеше по што на сите важни настани мораше да седи, па во средата навечер, во Берлин, таа имала многу проблеми додека да се качи на бината.

(Видео) Меркел падна додека се качуваше на бина, се пошегува на своја сметка

Незгодна ситуација за Германската канцеларка Ангела Меркел откако падна од сцената...