Набрзо Д.С. е обезбеден и се расчистува случајот.

Објавил: Валерија Петрова | 11 ноември, 2019 11:56

ХАОС НА ТРИБИНИТЕ:Навивач повреден на натпреварот Гостивар-Кожув

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Инцидент на натпреварот Гостивар -Кожув, младо момче од Гевгелија повреди навивач.

А.И.(35) од Гостивар вчера во 21 часот во СВР Тетово пријавил дека околу 17 часот и 30 минути на кошаркарскиот натпревар Гостивар-Кожув што се играл во спортската сала „Младост“ во Гостивар, 19-годишниот навивач на „Кожуф“ Д.С. од Гевгелија со дрвен предмет фрлил и го повредил по главата, информира Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Набрзо Д.С. е обезбеден и се расчистува случајот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Хотелски гости и полициски извори тврдат дека најмалку едно лице е потешко повредено во вооружената престрелка која по полноќ се случила во скопскиот хотел Александар Палас.

ПУКАЊЕ СО КАЛАШЊИКОВИ ВО ХОТЕЛОТ “АЛЕКСАНДАР ПАЛАС”: Има тешко повредени

Доцна синоќа околу 00,35 ч. добиена е дојава за пукање од огнено оружје во Хотел Александар...

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.В., а со телесни повреди се здобил И.С. по што биле пренесени во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Судар на три автомобили кај скопско Јурумлери: Две лица со тешки повреди пренесени на Клиника

Во сообраќајки кои се случија синоќа во Скопје, беа тешко повредени повеќе лица. Минатата...