Маркл Томас, таткото на Меган Меркл откри дека не верува оти ќе ја види својата ќерка „додека не го спуштат во земја“. Исто така, го оправда примањето на надоместокот за учеството во документарецот на Ченл фајв.

Објавил: Весна Петровска | 23 јануари, 2020 19:00

ХАРИ И МЕГАН ИМААТ НОВ НЕПРИЈАТЕЛ: Таткото на војвотката реши да им се ОДМАЗДИ!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Хари и Меган постојано се во центарот на вниманието, од сите страни добиваат непријатности, но некои и ги подрат во нивните одлуки.

Таткото на војвотката во оваа прилика реши да си ја отвори душата за својата ќерка.

Маркл Томас, таткото на Меган Меркл откри дека не верува оти ќе ја види својата ќерка „додека не го спуштат во земја“. Исто така, го оправда примањето на надоместокот за учеството во документарецот на Ченл фајв.

– Меган ми должи – време е да се грижи за татка си – рече тој за „Дејли мејл“.

Во 90-минутниот филм, кој ќе се емитува вечерва во 21 часот, Томас Маркл го обвини принцот Хари дека се однесува како „чувствителен 12-годишник“ и вети дека ќе достави доказите против двојката на суд.

– Јас ќе се бранам – вели Томас, кој ќе сведочи на суд во процесот „Меган против таблоидот „Мејл он Сандеј“ и издавачката куќа „Асошиејтед Њузпејперс“, откако делови од приватното писмо на Меган до нејзиниот татко беа објавени во август 2018 година.

Томас ги обвинил својата ќерка и зетот бидејќи кажувале „грди работи“ за него.

– Не ми е гајле. Во овој момент тие ми се должни. Кралската двојка ми должи. Хари ми должи, Меган ми должи. Она што го поминав треба да биде наградено. Ќерка ми, ми рече дека ќе се грижи за мене кога ќе остарам. Сега кога сум стар, време е да се погрижи својот татко – вели тој.

Во необичен документарец, Томас откри и детали од неговиот последен телефонски разговор со војводата и војвотката од Сасекс во пресрет на нивната свадба во мај 2018 година, кога се откри дека тој позирал за наводни папараци фотографии, продадени ширум светот за 100.000 фунти. Томас рече дека одлуката за сликање на однапред договорени фотографии ќе го „прогонува до крајот на животот“.

Хари во телефонски разговор ми кажа: „Ако ме слушаше, ова немаше да ти се случи“. Му одговорив дека е штета што не умрев, затоа што тогаш ќе можеа да се преправаат дека се тажни и му ја спуштив слушалката – додава Томас, кој не присуствуваше на свадбата на неговата ќерка, поради наводна операција на срце.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

На крајот од соопштението стои – Се е тоа музика, а музиката или е музика, или ја нема, познатото мото на пејачката.

Ова е непочитување на уметничката слобода- се огласи Јосипа Лисац по скандалот со химната!

Откако вчера хрватската пејачка Јосипа Лисац, која ја изведе националната химна на...

Пејачката до својата шеснаесетта година живее во Барбадос, но потоа се преселува во САД за да изгради своја музичка кариера, заедно со продуцентот Ивен Роџерс. Во исто време таа потпишува и договор со Def Jam Recordings после аудицијата со тогашниот сопственик Џеј-Зи.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РИЈАНА: Сексипилната, зеленоока црнка денеска го слави 32-риот роденден

Сексипилната зеленоока црнка, Ријана денеска го слави својот 32-ри роденден. Таа е позната...

Имено бабата Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче. Иако во медиумите веќе излезе информација дека за бебето се подготвува златна колепка, и детска соба, сепак младите родители Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

НЕМА ДЕТСКА СОБА ЗА ПРВИОТ ВНУК: Цеца откри детали од домот кој ја шокираа јавноста

Веќе одамна на големо се пишува за бремената снаа на Цеца, Богдана Ражнатовиќ која...

Уште на почетокот, житиро даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

СКАНДАЛ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Менторите ги уценувале натпреварувачите!

Селим Селимовиќ (26) е натпреварувач од Ниш а негов ментор е Вики Миљковиќ, а тие решија...