Соработникот на Трамп (67) беше уапсен во јануари во Флорида, но наскоро беше ослободен со кауција.

Објавил: Перо Милчин | 21 февруари, 2020 14:17

ХИЛАРИ Е НАЈГОЛЕМИОТ ШПИОН ВО САД: Еве колку тајни документи објави Клинтон

Фото/Текст извор: © Foto: EPA, EPA/Michael Raynolds магазин.мк

„Верувам дека Хилари Клинтон откри повеќе тајни документи од било кој во историјата на САД“, рече вчера американскиот претседател Доналд Трамп.

Тој верува дека неговиот пријател и поранешниот соработник Роџер Стоун, кој беше осуден на 40 месеци затвор, може да биде ослободен.

За време на претседателската кампања во 1992 година кога Клинтон прв пат се кандидираше за претседател на САД таа стана влијателен симбол на промената на улогите и статусот на жената во американското општество. На правниот факултет на универзитетот во Јеил го среќава идниот сопруг Бил Клинтон и својата долгогодишна менторка Маријан Врајт Еделман, која што го осниваше детскиот одбрамбен фонд – организација која лобира во корист на децата. 

Трамп повтори дека Стоун нема „фер судење“ и додаде дека подоцна ќе разгледа можно помилување.

Стоун беше прогласен за виновен на 15 ноември за попречување на конгресното испитување за мешање на Русија на изборите во 2016 година.

Тој потоа беше прогласен за виновен по сите седум точки на обвиненија поднесени од Министерството за правда, пет точки за лажење на Конгресот, една за злоупотреба на сведоци и друга спречување на постапките на Конгресниот комитет.

Соработникот на Трамп (67) беше уапсен во јануари во Флорида, но наскоро беше ослободен со кауција.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

„Самата идеја дека СОВИД-19 влијае само на постарите луѓе е навистина погрешна. Младите луѓе не се непобедливи“, рече тој на конференцијата за печатот на Интернет во Копенхаген.

СЗО: Над 95% од починатите во Европа имаат повеќе од 60 години!

Повеќе од 95 проценти од оние кои починале од вирусот корона во Европа се над 60 години,...

Д-р Вајт истакна дека има многу книги и особено филмови кои го „подготвиле“ човештвото за сè што преживуваме денес.

ИСПЛИВАА ДОКАЗИ: Германија знаела уште од 2012 дека ќе има ЕПИДЕМИЈА- ОВА Е ДОКУМЕНТОТ(видео)

Службен весник на Бундестагот, објавен 2013 година, бр. 17/12051 се осврнува на можните епидемии...