Аца Лукас има нова девојка!

Објавил: admin@magazin | 6 февруари, 2020 8:04

ХИТ ФОТКА: Ова е новата девојка на Аца Лукас- Фатална црнка го освои срцето на српкиот фолкер

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Курир.рс дојде до сопственост на фотографии каде пејачот Аца Лукас ја гушка и ја гали нова вереница, поранешната девојка на Озкан Сена, турски пејач која пак е во врска со неговата поранешна жена Соња Вуксановиќ.

Аца Лукас повторно е среќно заљубен. Имено, неговата нова девојка се вика Бригита, која е од Германија и е манекенка.

Двајцата се запознале преку Инстаграм. Бринетата неодамна му испрати порака на Аца преку оваа социјална мрежа. Тие го поминаа викендот заедно во Штутгарт, а на фотографиите можеме да забележиме декаАца и Бригита се многу блиски, прегрнати и насмеани.

Аца Лукас со новата девојка Бригита, која живее и работи во Германија!

Патем, девојката на Лукас живее и работи во Германија, а по потекло е од Србија и има 42 години.

Пред Лукас, таа беше во врска со Озкан Шен, попознат како Мистер Едед турски пејач кој сега е во врска со поранешната сопруга на Лукас, Соња Вуксановиќ, пишува Скандал.

Аца Лукас претходно коментираше дека не го интересира приватниот живот на неговата поранешна сопруга и дека никогаш не кажал ништо за Соња и Озкан и дека ќе продолжи да се однесува така.

Ако треба да се верува на фотографиите, сигурно е Аца заљубен до уши.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ноќен Клуб

- Тешко е да се опорави од зависноста од дрога. Сепак, можно е! Сепак, не користев хероин и немав такво влошување на организмот, мозокот. Но, како човек во сериозни години, кој има деца, сфатив дека тоа е болест и дека мора да се извлечам - изјави Лукас пред медиумите пред неколку години.

ДРОГА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Познатите со години во пеколот на наркотици- МАРИХУАНА, ХЕРОИН, КОКАИН, еве кој беше во канџите на опијатите!

Стефан Ѓуриќ Раста е само еден во низата јавни личности кои користеле дрога и тој не...

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот, а сегашен бегалец, Никола Груевски.

РАСПОЛОЖЕНА И СРЕЌНА СО ПРИЈАТЕЛИ: Боркица Груевска лумпува на забава во скопски локал(ФОТО)

Боркица Груевска, сопруга на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски пред неколку...

Сме виделе жадиња на момачки вечери, на некои други свечености, ама на промена на име на држава, кога народ се чуствува изневерен, тоа ни на душман во сон нема да му падне

СКАНДАЛ : Градоначалник слави промена на име со полугола танчерка!

На социјалната мрежа Фејсбук осамна едно видео на кое се гледа како градоначалникот...

Митар Мириќ е познат српски фолк-пејач, кој е популарен ширум просторите на бивша Југославија

Омилената од Стефчо Јакимовски “Не може нам нико ништа“ за кафанска тепачка во Бјеловар

Настанот се случил минатиот викенд, во хрватскиот град Бјеловар, во ноќниот клуб “Тилт“....