„Не е шега“, извика Марија, а Поповиќ беше сериозен и рече дека Темелков може да ја подигне пејачката.

Објавил: Сара Фемина | 26 јануари, 2020 12:25

ХИТ ФОТО: Ова е македонецот што ја фати Карлеуша за една нога, па ја крена: Има 55 кг и многу ја обожава

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Македонецот Александар Темелков, освен добрата изведба ја затресе и сцената „Sвездите на Гранд“ кога вчера ја крена Јелена Карлеуша, иако, меѓу другото, Марија Шерифовиќ се загрижи дека „детето ќе добие кила“.

„Не е шега“, извика Марија, а Поповиќ беше сериозен и рече дека Темелков може да ја крене пејачката.

Македонецот Александар Темелков, освен добрата изведба ја затресе и сцената „Sвездите на Гранд“ кога вчера ја подигна Јелена Карлеуша, иако, меѓу другото, Марија Шерифовиќ се загрижи дека „детето ќе добие кила“.

Саша Поповиќ го праша и продолжи:

„Можеш ли да ја кренеш Карлеуша?

„Можам“, одговори Александар, и веднаш настана вистински хаос во студиото.

“Ќе добие детето кила, не е шега!” викаше Марија, но тој беше упорен и на крај Темелков успеа во замислената намера на Поповиќ.

Во новата сезона на музичкото тв шоу “Ѕвездите на Гранд”, настапува познатиот Александар Темелков кој досега неколку пати се натпреваруваше во регионалните музички шоуа.

Штом се појави на сцената, Темелков беше поздравен со аплауз од публиката која веднаш го препозна.

Тој на почетокот на натпреварувањето се претстави со песните “Само тебе јас те сакам” и “Ти ќе си моја” од Јордан Митев, а жирито го препозна по неговиот глас и знаеше за кого станува збор.

Ова не е првпат Александар да учестува во “Ѕвездите на Гранд”. 

Тој остана препознатлив кога пееше “Кило горе, кило доле” на Јелена Карлеуша која тогаш го зема Александар во раце и го врати на сцената.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Во автомобилот заедно со Шабан, биле и музичарот Мирсад Кериќ кој го загуби својот живот заедно со него, а кумот на Шаулиќ, Слободан Стојадиновиќ е единствен кој ја преживеа таа кобна несреќа.

ЕДНА ГОДИНА ОД СМРТТА НА ШАБАН: Кумот кој единствен ја преживеа несреќата не може да се помири дека го изгубил својот пријател

Денеска навршува точно една година од смртта на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ.Тој...

Моја Рина, Македонија е наше дома повеќе од петстотини години. Срцето ни е тука, напиша на социјалните мрежи разрешената министерка Рашела Мизрахи.

Ова е убавата ќерка на Рашела: Македонија е наш дом повеќе од петстотини години- Срцето ни е тука(ФОТО)

Моја Рина, Македонија е наше дома повеќе од петстотини години. Срцето ни е тука, напиша...

Руското Министерство за одбрана покажа фотографии од 16 тенкови Т-72Б3, поставени во форма на срце во снегот на теренот за воена обука Алабино, близу Москва.

ВИДЕО: 16 тенкови обликуваа срце, а потоа рускиот војник со букет ружи ја запроси девојката

На рускиот војник му помогнале колегите да ја запроси девојката на оригинален начин. Рускиот...

Имено продукциската компанија Алкон ентертејнмент откри добро вести за обожавателите на оваа романтична драма. Компанијата објави дека ги обезбеди филмските права за романот „Постскриптум“ (Postscript)  на писателката Сесилија Ахерн, што всушност е продолжение на бестселерот „П.С. Те сакам“ (P.S. I Love You) од 2004 година, па така филмот ќе си добие и свое продолжение.

Добра вест за сите љубители на филмот- „П.С. Те сакам“ добива продолжение

Романтичната драма, П.С. Те сакам е филм режиран од Ричард ла Гаванезе во 2007 година....