Како што информираат од СВР Штип утрово околу 05:20 часот во полициска станица во Кочани од 30 годишник било пријавено дека во нивната семејна куќа на улицата ,,Климент Охридски” во Кочани неговиот 55- годишен татко ја нападнал неговата мајка која била на возраст од 46 години.

Објавил: Валерија Петрова | 30 септември, 2019 11:27

ХОРОР:Убиство во Кочани – крвавата драма се одиграла пред очите на синот

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Голема семејна трагедија се случи утринава во Кочани, сеемјната расправија се претвори во убиство. Сопругот ја нападнал својата сопруга и таа во самоодрбана успеала смртно да го повреди. Сведок на убиството бил и нејзиниот син. Информацијата за убиството ја потврди и полицијата.

Како што информираат од СВР Штип утрово околу 05:20 часот во полициска станица во Кочани од 30 годишник било пријавено дека во нивната семејна куќа на улицата ,,Климент Охридски” во Кочани неговиот 55- годишен татко ја нападнал неговата мајка која била на возраст од 46 години.

Повредената со тешки телесни повреди била веднаш пренесена во болницата во Кочани. Откако на терен излегле полициски екипи го пронашле безживотното тело на 55 годишникот со убодна рана во пределот на градите.

Полицијата го расветлува случајот

Во моментов во тек е увид на местото на настанот кој го вршат јавен обвинител и екипа од полициската станица од Кочани. Истражните органи не откриваат кој го извршил убиството, дали мајката или синот.

Неофицијалните информации, кои не се потврдени од полицијата се дека во обидот да се одбрани сопругата го усмртила нејзиниот маж.

Според информациите на Сител, жената со тешки телесни повреди и голем број исекотини во моментов е во штипската клиничка болница.

Полицијата го расветлува случајот и ќе превземе соодветни мерки.

Ова не е прв случај во Македонија при семејна расправија да резултира со убиство.  Полицијата ги превзема соодветните мерки

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Во незгодата на местото на настанот починала сопатничката во патничкото моторно возило С.Т(19) од Струмица.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ РАДОВИШ: Загина 19 годишна девојка, возачот тешко повреден!

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово на магистралниот пат Струмица-Радовиш, во...

Имено и Македонската заедница во Малта  и на социјалните мрежи во Македонија се организираат групи за помош на македонско семејство чиј близок почина во Малта, објави Досие.мк

Почина Македонец во Малта- се собираат пари за транспорт на телото

Трагедија се случи во Малта откако почина повозрасен Македонец. Имено и Македонската...

Со него бил уште еден Пакистанец на возраст од 30 години, кој ѝ бил предаден на полицијата и префрлен во Прифатниот центар за странци во Гази Баба, Скопје.

ВОЗ ПРЕГЗИ 23 ГОДИШЕН МИГРАНТ КАЈ СЕЛОТО НОГАЕВЦИ!

Момче на возраст од 23 години од Пакистан, загина на пругата во близина на селото Ногаевци...