Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

Објавил: Перо Милчин | 24 јануари, 2021 17:57

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите држави, во област каде што се чести конфликтите меѓу наркокартелите, објави државното обвинителство на Тамаулипас.

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага.

Жртвите биле убиени со огнено оружје, а потоа биле изгорени, покажаа првите резултати од истрагата.

Полицијата посочува дека на местото на злосторството не биле пронајдени чаури, што укажува на можноста жртвите да биле убиени на друга локација.

Градот Кармаго има околу 15.000 жители и се наоѓа на границата со американската држава Тексас.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Во времето на злосторството, мајката на убиените деца не била во Загреб, а децата го поминувале викендот со својот татко.

Незапаметено злосторство во Загреб: Татко си ги убил трите деца и се обидел да се самоубие

Страшно злосторство во кое животот го загубија три деца се случило ноќеска во Загреб,...

Првата официјална информација беше дека загинале тројца патници и дека автобусот бил со македонски регистарски таблички.

На момент заспав, изјавил шоферот на косовскиот автобус во кој загинаа 10 патници

Приведен е возачот на косовскиот автобус во кој утрово на автопатот кај Славонски...

Авионот „локид си-130 херкулес“ беше еден од двата авиона, кои беа во сопственост на американското воздухопловство, а кои ги добија како подарок годинава. Војската со децении се бореше со исламистичките фракции на Абу Сајаф.

Се урна воен авион на Филипини – има загинати, спасени најмалку 40 лица (ВИДЕО)

Филипински воен авион во кој биле најмалку 85 лица, се урна додека пробувал да слета...

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва. Според...