Трагедија во Москва!

Објавил: Стојче Бушин | 21 октомври, 2020 9:59

ХОРОР ВО МОСКВА: Бомба од Втората светска војна уби дете (14)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

14-годишно дете загина во експлозија на бомба од Втората светска војна во воено-патриотскиот центар Лобња, недалеку од Москва, пренесува Тас, повикувајќи се на извор од службите за итни случаи.

Според тој извор, детето се обидело да ја демонтира бомбата во детскиот воено-патриотски центар, кога уредот експлодирал.

Артеријата на детето била оштетена што веднаш починало!

Изворот додаде дека детето останало без надзор на возрасните.

Експлозијата не предизвика штета или пожар.

Прес центарот на обвинителството соопшти дека е покрената истрага поради несовесно ракување со оружје.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите...

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва. Според...

Видеото објавено на Твитер покажува како изгледало драматично губење на висината на авионот на популарната страница FightRadar.

ДРАМАТИЧЕН МОМЕНТ КОГА АВИОНОТ ПОЧНА ДА ПАЃА: За 60 секунди се спушти повеќе од 3.000 метри- започна потрагата

Денеска се сруши авион Боинг 737-500 кој полета од Џакарта, Индонезија. Видеото објавено...